Sūzena Kolinsa “Spēle ar Uguni”…

Turpinu lasīt grāmatas no triloģijas – “Bada spēles”. Arī šo grāmatu vairāk vai mazāk izlasīju dienas laikā. Filma savukārt iznāks tikai 2013. gada 22. novembrī. Tā, kā tiem, kuri nav paspējuši izlasīt otro šīs triloģijas grāmatu, ir krietns laiks to paspēt izdarīt pirms pirmizrādes.

Runājot par pašu grāmatu: Sižets ir palicis nemainīgs. Neskatoties uz to, kā Pīta un Katnisa ir uzvarējuši septiņdesmit ceturtajās “Bada spēlēs”, viņi joprojām nav pasargāti. Prezidents Snovs uzskata abus par apdraudējumu pastāvošai iekārtai. Un, viņš uzsāk cīņu pret abiem divpadsmitā apgabala pārstāvjiem. Abiem atkal ir jāiziet cīņas arēnā, bet šoreiz ar citiem, iepriekšējo “Bada spēļu” uzvarētājiem. Protams, par to nav sajūsmā nedz Katnisa, nedz arī viņas fani. Bet, neko vairs nevar padarīt, spēļu noteikumi ir tādi, kādi tie ir un, gribot, negribot ir jāpakļaujas.

Apgabalos vienā pēc otra notiek nemieri. Miera sargi aizvien vairāk un vairāk apspiež apgabalos dzīvojošos, viņu izmantotie līdzekļi un noteikumi paliek aizvien nežēlīgāki. Skaidri var nojaust, ka prezidents Snovs jūt, ka zeme zem viņa kājām ļogās. Kapitolieši savukārt joprojām uzskata, kā Panema ir visjaukākā vieta pasaulē un, tas, kā tiek dzīvots citos apgabalos ir brīnišķīgi un, tieši tā, kā tam jābūt.

 

Šajā grāmatā daudziem cilvēkiem, kurus mīl Katnisa nākas ciest. Viņa pat ir blakus, kad šiem cilvēkiem tiek nodarītas ciešanas. Bet, izskatās, kā šīs ciešanas attaisnos pārmaiņas.

Man joprojām nepatīk, ka daudzi grāmatu autori sarežģī galveno varoņu dzīvi ar nespēju izvēlēties starp dieviem puišiem vai meitenēm. Respektīvi, mīlas trīssturi jau ir apnikuši tik tālu, kā tie sāk šķist lieki. Nedomāju, kā šo triloģija būtu sliktāka, ja piemēram grāmatā nemaz nebūtu pieminēts Pita, bet Katnisu un Geilu izvēlās kā pārstāvjus jau pašā sākumā.

Ir skumji noskatīties uz to, ka autore Katnisu ir izveidojusi mazliet dumju. Jo visā, kas meitenei ir visapkārt tā vien parāda, kā notiek sacelšanās un viņa ir tas cilvēks, kurš to neko nedarot ir sācis. Bet, viņa to neredz, nesaprot. Ir savādi noskatīties, ka cilvēks, kurš ir mednieks ir tik neapķērīgs dzīvē.

Nepatika arī autores sasteigtība, viņa tik ļoti ātri pārskrēja uzvarētāju ceļojumam uz apgabaliem, un tik ātri iesvieda abus jaunajās septiņdesmit piektajās “Spaidu Bada spēlēs”, ka es pat nepaspēju izdzert krūzīti tējas. Tas viss notika tik ātri, un radīja manī sajūtu, ka autore vēlējās pabeigt grāmatu pēc iespējas ātrāk.

Es brīnos, kā autore neiedomājas “Spaidu Bada spēlēs” likt piedalīties ne tikai spēļu uzvarētajiem, bet arī viņu ģimenēm. Nu tā, lai būtu kaut kas savādāks un manāmi apgrūtinošāks.

Kad aizvēru otrās grāmatas vāku, sēdēju un domāju, kā gan nabaga uzņemšanas grupa izveidos šīs grāmatas ekranizējumu. Mani tas ļoti interesē.

Sūzena Kolinsa prot saglabāt intrigu, teikums pēdējā grāmatas lapaspusē pirms vārdiem –  “Otras grāmatas beigas”, mani satricināja. Bija gandrīz divi naktī un, es sēdēju ar grāmatu rokās un domāju – “Kāpēc, kāpēc man nav trešās grāmatas!?”.

Pēcgarša: Man prasās pēc papildporcijas. Un, es jau laimīgā kārtā esmu bijusi bibliotēkā pēc trešās daļas. Tagad saprotu, kas tieši sajūsmināja šajā grāmatā manu draudzeni un citus pasaules iedzīvotājus. Bet, tā, kā esmu piekasīga, man daudzās vietās grāmatai pietrūkst sīkumu, kurus manuprāt bija nepieciešams iekļaut un nesasteigt.

Par pirmo grāmatu “Bada spēles” un filmu esmu rakstījusi ŠEIT!

Bilde ņemta ŠEIT !!!

Ļoti patīk šī melodija, kura bija iekļauta Bada spēļu treilerīša skaņu celiņā… ;)

One comment on “Sūzena Kolinsa “Spēle ar Uguni”…

  1. Atpakaļ ziņojums: “Zobgaļsīlis” by Sūzena Kolinsa « Mēnessmeitēns …

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s