„Laba gultā” by Dženifera Vainere

Tie, kurus nekad nav mocījis liekais svars, nekad nesapratīs cilvēkus, kuriem tāds ir. Un, es nerunāju par tiem diviem, trim kilogramiem, kuru dēļ nav iespējams labi izskatīties bikini. Runāju par tiem liekajiem kilogramiem, kuru ir vairāk kā 20, 30 vai 40. Katru reizi, kad klausos cilvēku sarunas, kuriem nav liekais svars, vienmēr dzirdu šādas replikas – „tai tur tauki veļas pāri biksēm, bet viņa ir iespiedusies šaurā krekliņā, kurš apspīlē to visu.” Cilvēki, kuri nēsā S, L, M izmērus, nekad nesapratīs tos, kuri nēsā XXL. Ir grūti uzvilkt kreklu un ieraudzīt, kā esi kā klavieres, kurām pārvilkts pāri pārvalks. Izskaties masīvāks, nekā vēlies būt. Un, tad cilvēks pieņem lēmumu, iegādāties mazliet šaurāku krekliņu.

Protams kāds bļaus – taču aizej uz zāli, pasēdi uz diētas. Ja vien viss būtu tik viegli! Ir arī iedzimtība, problēmas ar hormoniem un dažādas citādas slimības, kuras neļauj cilvēkam būt 50 kg smagam un atbilst „normām”!

Šo grāmatu esi ieteiktu viesiem tiem, kuri zina, kā tas ir – ieiet veikalā un saprast, kā tieši šis veikals nepiedāvā jebkādas drēbes Tavā izmērā, jo pēdējais izmērs, kuru var šeit iegādāties ir M. Kā arī tiem, kuri zina, ka badošanās, diētas un tievēšanai domātās tabletes nedod vēlamo efektu, vai arī vispār nedod nekādu efektu.

Pats romāns ir par 28 gadus veco Kaniju (Kandisa Šapiro) un viņas centieniem iekļauties sabiedrības normās. Viņa ir izšķīrusies ar savu puisi, kurš savukārt pēc šķiršanās ir sācis rakstīt kāda žurnālā par abu attiecībām. Pati galvenā varone arī strādā par žurnālisti, bet citā laikrakstā.
Lappusi aiz lapaspuses mēs iepazīstamies ar Kanijas dzīvi, problēmām, domām, attieksmi, kuru viņa saņem no citu cilvēku puses, karošanu ar māti-lezbietes otro pusīti un sava īstā un vienīgā meklēšanu.
Grāmatu protams var lasīt arī tie, kuri vēlās saprast, kā tas ir būt ne tādam, kādu Tevi vēlās redzēt citi.

Un, šeit būs daži citāti, kuri mani savaldzināja…

”- Mūs ierobežo mūsu ķermenis, – Maksija sacīja un iemalkoja alu, kuru kāds bija uzsaucis. Man viņas teiktais izklausījās ļoti dziļdomīgs. Iespējams tādēļ, ka biju piedzērusies. – Tu esi tikusi pie ķermeņa, kas, tavuprāt, vīriešiem nepatīk…
– Tas ir kas vairāk nekā tikai teorija.. – es atgādināju, bet Maksija neļāva pārtraukt savu monologu.
– Un baidos, ka sākot ēst to, kas man garšo, es vairs neizskatīšos tā, kā izskatos, un neviens mani negribēs. Pat ļaunāk, – viņa piebilda, mirkli raudzīdamās caur cigarešu dūmiem, – neviens man nemaksās. Tādēļ arī es esmu bezizejā. Mēs īstenībā esam aizspriedumu varā. Tu domā, ka jānotievē, lai kāds tevi mīlētu. Es domāju, ka neviens mani nemīlēs, ja pieņemšos svarā. Taču īstenībā mums vajadzētu, viņa sacīja, uzsvaram uzsizdama ar dūri pa bāra leti, – pārtraukt domāt par sevi kā par ķermeni un sākt domāt par sevi, kā par cilvēku.” /161-162 lpp/

”- Piedod, – es teicu. –Vienkārši dažkārt man šķiet, ka visi citi visu iegūst vieglāk nekā es, un ikreiz, kad esmu jau tuvu tam, lai viss nokārtotos.. Kaut kas atgadās.
– Vai neesi iedomājusies, ka tas viss ar tevi notiek tādēļ, ka tu esi pietiekami stipra, lai ar to tiktu galā? – Brūss sacīja.” /202 lpp/

”Daudz kas var atgadīties, un to nevar padarīt par nebijušu. Nav iespējams, neko mainīt, pagriezt pulksteni atpakaļ, vienīgais, ko tu vari mainīt, vienīgais, par ko ir vērts raizēties, ir tas, kā tu ļauj tam sevi ietekmēt.” /402lpp/

Pēc šīs grāmatas izlasīšanas Tev noteikti mainīsies attieksme pret sevi, savu ķermeni un būtību. Arī resnie var būt skaisti un, atceries, tas, kā Tev ir liekie kilogrami nav tas ļaunākais, kas ar Tevi var un varēja notikt.

2 comments on “„Laba gultā” by Dženifera Vainere

    • :) Romāns ir labs. Vienīgi ir brīži, kad viņš mazliet pavelkas pa vidu, bet, pēc tam lasās diezgan raiti! :) un es viņu pievarēju ar trīs piegājieniem! ;) Un, starp citu, cik pamanīju, Zvaigznes grāmatnīcā šai grāmatai ir atlaide, to iespējams iegādāties par 3 Ls! :)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s