Klejotāja by Stefanija Meiere

klejotāja

Par pašu grāmatu biju dzirdējusi un, nedaudz zināju arī par sižetu. Vienīgais, ko ļāvu stāstīt par šo grāmatu citiem, bija tas, ka grāmata stāsta par citplanētiešu dzīvi uz Zemes. Pēc šo vārdu izskaņas, es bāzu rādītājpirkstus ausīs un dungoju “La-La-La”, lai tikai nezinātu to, par ko grāmata vēl stāsta.

Grāmatu lasīju e-formatā, lai gan Latvijas mājās man uz rakstāmgalda noput arī iespiestais grāmatas eksemplārs. Diemžēl uz doto mirkli šī grāmata ir vienīgais S.Meieres darbs, kuru esmu lasījusi latviski un, ja godīgi, man patika. Iztulkota grāmata ir lieliski, vienīgi nedaudz traucēja tas, ka ik pa laikam tekstā parādījās kaut kādi sarunvalodas vārdi, kurus grāmatās redzēt vispār nav vēlams. Tas uzreiz kaut kā bojā priekšstatu gan par darbu, gan par tulkotāju, kurš darbu ir nesis latviešu valodā. Viens no šādiem vārdiem, kurš aizvien biežāk parādās ir vārds “Šamie”. Vai tiešam tas ir jālieto? Bet, nu labi, manas domas, lai paliek pie manis, iespējams citiem tas viss iet pie sirds…

Runājot par pašu grāmatas sižetu, man tas šķita ļoti interesants. Citplanētieši, kuri dzīvo starp cilvēkiem un ir iemācījušies tos parodēt. Protams nepastāv noziegumi un šķiet ar svešinieku iebrukumu uz Zemes ir iestājusies utopija, bet… Vienmēr ir kāds bet.

Vēl uz Zemes ir palikušas pamatiedzīvotāju masas, kuras cenšas izdzīvot un pretoties tam, ko mūsu pasaulei nodara svešie. Cilvēkiem neklājas viegli. Viņi slēpjas, zog, cīnās par izdzīvošanu, jo uz pašu dzimtās zemes ir bēgļu statusā. Protams karš ir neredzams, jo visu mēģina nolīdzināt un padarīt par nebijušu. Vien cilvēku vēlme izdzīvot ir pārāk stipra.

Citplanētieši cilvēku ķermeņos implantē savas dvēseles, kuras no cilvēka izspiež viņa būtību un sāk pārvaldīt ķermeni. Respektīvi cilvēka ķermenis ir dvēseles nesējs, bet cilvēciskā būtība ar laiku pazūd, nereti uz neatgriešanos. Citplanētiešu dvēseles ir nemirstīgas, bet tām vienmēr ir nepieciešams nesējs.

Klejotāja ir ieradusies uz Zemes, lai nodzīvotu savu septīto dzīvi citā pasaulē. Viņu ievieto Melānijas ķermenī, bet Klejotājas dvēselei neizdodas līdz galam iekarot meitenes ķermeni. Skumju brīžos Melānijas būtība grimst sapņos par savu mīļoto Džaredu un ar laiku, šajā puiši iemīlas arī Klejotāja, jo pienāk brīdis, kad viņa vairs nevar nošķirt savas un Melānijas jūtas un sajūtas.

Dzīve Melānijas ķermenī ir grūta, tā nospiež Klejotāju un vienā brīdi viņa padodas cilvēku meitenes velmēm un dodas meklēt puisi. Nonākot cilvēku patvērumā Klejotāja saskaras ar ļoti nepatīkamu, pat nicinošu attieksmi pret sevi. Pat Džared ļoti brutāli izturas pret Klejotāju, neskatoties uz to, ka būtne dzīvo tieši Melānijas ķermenī, bet pats puisis līdz savas būtības dziļākajiem stūriem mīl cilvēku meiteni.

Ar laiku viss mainās, gan cilvēki iemīl Klejotāju, gan arī citas pasaules pārstāve iemīl cilvēkus. Viņa vēlās būt daļa no viņiem un, tai pat laikā nevēlās būt viņa pati. Melānija ir dzīva un, Klejotāja cenšas atrast veidu, lai spētu palīdzēt meitenei atgriezties tur, kur viņai patiesi ir jābūt.

Stāsts ir par mīlestību, ciešanām, izvēlēm un uzupurēšanos.

Man ļoti patika šī grāmata, iesaku to izlasīt arī citiem. Tā ir viegli lasāma un sirsnīga grāmata. Patiess prieks, ka “Zvaigzne ABC” to ir iztulkojusi un piedāvājusi mūsu publikai.

Ļoti patika tas, ka šajā grāmatā ir iespējams saprast, kas tad ir īsta, patiesa mīlestība. Bet to, kāda tā ir un, ko tā nozīmē, sapratīs tikai tie, kuri būs izlasījuši šo grāmatu. Kā arī sižeta atrisinājumu un to, kā Klejotājai gāja pēc cilvēku apmetnes atrašanas, būs jāuzzina pašiem, lasot šo darbu.

Ļoti patika šis citāts:
“Kāpēc gan cilvēku mīlestība man likās daudz iekārojamāka par manējo mīlestību? Vai tāpēc, ka tā bija tik netverama un kaprīza? Dvēseles dāvāja mīlestību un pieņēma pilnīgi visus. Vai es ilgojos pēc izaicinājuma? Cilvēku mīlestība bija viltīga, tai nebija nekādu likumu –  to varēja iegūt tāpat vien , kā ar Džeimiju, nopelnīt ar pacietību un smagu darbu, ka ar Janu, vai arī tā palika sirdi plosošai tāla – kā ar Džaredu.

Vai arī tā vienkārši bija labāka? Vai tāpēc, ka cilvēki spēja tik spilgti ienīst, viņi arī spēja dziļāk, aizrautīgāk un kaislīgāk mīlēt? “

Lai kā arī būtu, mīlestība ir skaista un,  to ļoti labi atgādina šī grāmata.

Vienīgi, ka akmentiņu rakstnieces lauciņā varu minēt to, ka viņa ir pārāk aizrāvusies ar mīlestības trīsstūriem, kurš arī šajā darbā bija pasvītrot un ierāmēts. Un, arī to, ka bija pārāk daudz zilumu, skrāpējumu, lūzumu, savainojumu un citu tikpat nejauku lietu. Var jau par to rakstīt, bet ne jau iespringt un bāzt katrā grāmatas nodaļā. Lai kā arī būtu, tie kuri lasīs vai ir lasījuši, sapratīs, par ko es domāju.

Šī grāmata neiekļuva manu mīļāko grāmatu sarakstā, bet šo darbu es noteikti pārlasīšu nākotnē, dzīves situācijās, kad būšu piemirsusi, kas ir patiesa draudzība un mīlestība.

Man vērtējums 8/10, viens punkts noņemts par autores ieciklēšanos, bet otrs par sarunvalodas vārdu izmantošanu literārajā darbā (nu nepatīk man tas, ko lai dara!? ).

Bilde ņemta ŠEIT !!!

6 comments on “Klejotāja by Stefanija Meiere

 1. Gaidu šīs grāmatas ekranizējumu, jo pēc treilera tas izskatās pēc viena episka gabala. Iespaidu noteikti pastiprināja Imagine Dragons dziesma, bet tāpat ceru uz kaut ko skatāmu. Grāmatu gan nelasīšu, jo citplanētiešu tematika literatūrā nu galīgi nav mans.

  • Pavisam aizmirsu pieminēt tieši to, ka drīz būs ekranizējums! :) Es arī gaidu šīs grāmatas ekranizējumu, sevišķi tādēļ, ka valstī, kurā atrodos, to sāks rādīt tieši manā dzimšanas dienā! :)

   Mani interesē, cik no tās biezās grāmatas vispār būs paņemts filmai, lai gan mani ieintriģēja treileris.

   Kāda žanra grāmatas Tev ir iecienītākās?

   • No daiļliteratūras dodu priekšroku detektīvromāniem un kultūrvēsturiskiem romāniem, bet tik pat labi lasu arī cita žanra darbus, piemēram, uz doto brīdi esmu ticis līdz pusei grāmatai “Freakonomics” un noteikti plānoju izlasīt arī tās turpinājumu “SuperFreakonomics”.

 2. Es esmu redzējusi filmu, bet es gribu uzzināt vai grāmatas sižets ir tikpat interesants cik filmā? Paldies jau iepriekš!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s