“The Mortal Instruments: City of Bones” by Cassandra Clare

city-of-bonesPirms rakstīt atsauksi par šo grāmatu, nolēmu izlasīt to, ko rakstījuši par to citi. Sākumā nevarēju atcerēties, kurš no blogeriem, kuriem sekoju ir šo grāmatu lasījis, līdz beidzot atcerējos, ka Daiņa blogā noteikti atsauksmei bija jābūt. Un bija arī. To var izlasīt ŠEIT! Bet arī man pašai ir ko teikt par šo grāmatu. Un tātad…

Jāsāk laikam ar to, ka Kasandra Klēra ir sarakstījusi ne tikai grāmatu sēriju “The Mortal Instruments”, bet arī “The Infernal Devices”. Manas dzīvokļa biedrenes draudzene, kura ir okupējusi mūsu viesistabas dīvānu lasīja otru grāmatu sēriju. Kad viņa man pastāstija par otrās grāmatu sērija grāmatām es atcerējos, ka kaut kur esmu dzirdējusi rakstnieces uzvārdu. Tā kā dīvāna okupētāja lasīja jau trešo daļu no sērijas “The Infernal Devices”, man tika iedota pirmā šīs pašas sērijas grāmata. Sākumā nesapratu ap ko grozās viss stāsts. Ielīdu internetā un ieraugot izdoto grāmatu vāciņus, atcerējos, ka viena no grāmatām, kuru ir uzrakstījusi šī rakstniece ir mana grāmatu sarakstā. Bet tagad parunāsim par grāmatu…

Klerija, jeb Klarisa ir piecpadsmit gadīga meitene, kura dzīvo ikdienišķu dzīvi līdz brīdim, kad tiek iepīta kādā nelāgā incidentā. Klerija kopā ar draugu Saimonu apmeklēja klubu, līdz ievērija, ka divi jaunieši izseko kādu puisi un dodas tam pakaļ kādā no kluba telpām. Nojaušot ko nelāgu viņa dodas tiem pakaļ. Kā izrādās vēlāk puišus redz tikai viņa un šie puiši ir tikpat dīvaini, kā tetovējumi, kuri sedz viņu ādu. Puiši ir tā saucamie Ēnu mednieki, kuri izseko un nogalina demonus. Klerijai sastopoties ar šiem jauniešiem nākās būt aculieciniecei vienai no demonu iniciācijai.

Vēlāk kāds nolaupa Klerijas māti un, pēc meitenes domām tieši Ēnu mednieki varētu būt tie, kas viņai var palīdzēt. Kas liek šādi domāt meitenei būs vien jāatklāj Jums pašiem.

Kopumā sižets ir interesants, autore ir atradusi savu pieeju leģendai par demonu slepkavām. Vienīgi priekš manis, kā rūdīta lasītāja grāmata bija pārāk paredzama. Nonākot līdz grāatas vidum es jau zināju kā beigsies grāmata. Un, es nekļūdījos. Vēl nepatika tas, ka pašā sākumā autore neapraksta galveno varoņu izskatu. Pat neļauj nojaust kādi tie izskatās. Izlasījusi 25% no grāmatas (lasīju caur Kindle, pietam angļu valodā) noskatījos filmas treileri un biju šokā, jo tikai no treilera uzzināju ka Klerija ir rudmate, bet Džeiss ir blondīnis. Un tikai vēlāk, grāmatā tika iemesta frāze par to, kādi ir šo varoņu mati. Uzreiz radās jautājums, kāpēc autore to pastāstija gandrīz grāmatas vidū, varēja taču pašā pēdējā nodaļā to izdarīt.

Varbūt pie vainas ir tas, ka šī ir autores pirmā grāmata, kura guvusi šādu popularitāti… Vismaz es tā ceru. Noskaidrošu to protams lasot pārējās sērijas grāmatas. Lai gan dīvāna deldētāja teica, ka otrā grāatu sērija nav tik paredzama un autore raksta diezgan labi.

Kopumā grāmatu ciklā “The Mortal Instruments” ietilpst sekojošās grāmatas:
City of Bones (izdota 27.03.2007)
City of Ashes (izdota 25.03.2008)
City of Glass (izdota 24.03.2009)
City of Fallen Angels (izdota 05.04.2011)
City of Lost Souls (izdota 08.05.2012)
City of Heavenly Fire (gaidāma 01.03.2014 )

Savukārt grāmatu triloģiju ciklā “The Infernal Devices” ir izdotas sekojošas grāmatas:
Clockwork Angel (izdota 31.08.2010)
Clockwork Prince (izdota 06.12.2011)
Clockwork Princess (izdota 19.03.2013)
– – –
Filma, kura attainos šajā grāmatā sarakstītos notikumus iznāks 21.08.2013. Un lūk šeit varat redzēt filmas treileri. ->

– – –

Kopumā tieši šo grāmatu nevaru pieskatiīt izcilāko darbu sarakstam, bet man patika citādā autores pieeja leģendai. Noteikti lasīšu arī citas šīs sērijas grāmatas, tā kā lasu angliski, iespējami neprecīzi tulkojumi lietām vai cilvēku vārdiem (nu tas tādā gadījumā, ja “Zvaigzne ABC” izdos  tulkotas šo grāmatu versijas ātrāk nekā es spēju lasīt ;) ). Iekš Goodreads šai grāmati devu četras no piecām zvaigznītēm.

Bilde ņemta ŠEIT!!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s