Parīze savām acīm… (piektā daļa)

Fotor1117184137Iznākušas no muzeja Musée d’Orsay, sākām domāt, ko lai dara tālāk. Līdz vilcienam uz pilsētiņu, kurā esam apmetušās vēl bija laiks. Nolēmām, kamēr ir laiks doties uztaisīt pāris bildes ar Eifeļtorni tā, lai tas ir tikai kā fons. Un vēl es ļoti biju lūgusies atgriezties suvenīru veikaliņā, kurā iegriežamies pirmajā dienā. Jo ļoti vēlējos sev dzelteno krūzi ar kaķi. Galu galā atbraukušas līdz Eifeļtornim mēs tomēr devāmies apskatīt Triumfa arku, jeb Arc de Triomphe. Jo laiks vēl bija diezgan, sākumā gribējām turp iet kājām, jo īsti tālu pēc kartes tas neizskatījās, bet pēc tam pārdomājām, jo tad, vēlāk nebūs laika nekam citam.

Atradām tuvāko metro un braucām tik uz to pusi. Atbraukušas līdz vajadzīgajai pieturai, iznākušas virszemē ieraudzījām skaisto Triumfa Arku. Bet, tā atrodas apļa vidu un tai apkārt brauc mašīnas, jo pie tās pienāk vienpadsmit lielas nozīmes ceļi. Pa augšu tikt nevar, jāmeklē kāda pāreja. Pārgājušas pāri divām ieliņām tādu arī atradām. Izgājām cauri un ieraudzījām rindu. Es jau sāku dusmoties, ka atkal būs rinda, bet māsa mani paķērusi aiz rokas vilka tai garām augšup. Izgājām. Kā izrādījās tā ir rinda uz maksas ieeju Triumfa arkā, kur var tikt uz tās “jumta” un apskatīt visu no augšas. Naudu lieki tērēt nebija vēlmes, pietam, ne jau pēdējo reizi esam Parīzē. Apstaigājām Triumfa arku, sajūta protams varena. Visapkārt mašīnas, cilvēki un daudz ceļu. Pietam pati arka tik grezna un varena. Nākamajā reizē noteikti došos arī augšup, apskatīt visu no visērtākā skatu punkta.

Fotor01030211847Tālāk mūsu ceļš veda atpakaļ uz suvenīru bodīti, kurā atstājām pieklājīgu summu, bet sapērkot vairāk sev, nekā citiem. Sak, ne vienmēr mums kāds kaut ko ved… Pēc tam beidzot devāmies uz restorānu, šoreiz uz itāļu. Tā īsti franču virtuvi man nobaudīt neizdevās, bet, makaroni bija gardi. Vienīgi vienā brīdī sāka šķist, ka šķīvis smird pēc netīras lupatas, lai gan iespējams tas bija tikai parmezāns, kas smaržoja, kā vienmēr. Pie blakus galdiņa sēdēja divas meitenes. Viena poliete, bet otrā laikam spāniete. Pirmā bija klusāka, bet otra tik skaļa, ka šķita, viņu var sadzirdēt par Elizejas laukos. Lēnām, ar baudu ēdām klausoties, kā otrā no meitenēm sūdzas par apmācību vadītāju.

Fotor01030211356Izbaudījušas ēdienu sākam domāt par to, vai nepaņemt saldo, līdz es beidzot ieskatījos pulkstenī un atskārtu, ka laika mums vairs nav un, ir jādodas uz vilcienu staciju, līdz kurai vēl jānokļūst. Skrējām uz metro un tieši pirms durvju aizvēršanas paspējam tikt vajadzīgajā vilcienā. Visi lasīja, ko kurš, kāds biezu grāmatu, kāds cits avīzi, vēl kāds modes žurnālu. Bet, māsa vēroja simpātisko puisi, kurš sēdēja mums pretī. Ziniet, cik skaisti izskatās Parīzes vīrieši? Viņi ģērbjas gaumīgi. Ne reizi nebiju redzējusi nedz metro, nedz uz ielas vīrieti sporta biksēs. Vienmēr klasiskas kurpes, pie džinsiem, pie uzvalka. Pilnīgs prieks. Pat bērni! Sporta kurpēs varēja redzēt tikai iebraucējus, piemēram mani. Kā redzams bildē, daži metro vagoni izskatās šādi, pietam tas ir divstāvu metro vilciens. Ātrs.

Fotor01030214123Nonākušas līdz vilcienu stacijai, iegādājāmies biļetes un devāmies pēc dienišķās bagetes. Šoreiz bez tunča, bet ar gaļu. Un es iegādājos to, ko nedz Latvijā, nedz Īrijā nobaudīt diez vai izdosies – limonādes. Garšīgas. To dēļ vien ir vērts braukt uz Parīzi! :) Nu lūk. Bet, nākamajā dienā bija nolemts uz Parīzi nedoties, jo ir jālido projām un, mēs nedrīkstam nokavēt to. Tādēļ nākamajā dienā mēs staigājamies pa veikaliem, kuri bija atrodami turpat, pilsētiņā, kurā apmetāmies. Par to, savukārt būs cits ieraksts…

 

2 comments on “Parīze savām acīm… (piektā daļa)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s