“Ēd, lūdzies, mīli” by Elizabete Gilberta

Fotor121322287Pareizās grāmatas pie mums nonāk, tikai un vienīgi vajadzīgajā brīdī. Manā plauktā šī grāmata stāvējailgu laiku, līdz neatradās piemērots brīdis, lai sāktu to lasīt. Muļķīgi, bet todien, kad atvēru šīs grāmatas vāku, es biju sagrauta, iztukšota un skumja. Bija beigušās manas attiecības. Un, iespējams, ja nebūtu šīs grāmatas, es situāciju, kurā atrados uztvērtu pavisam citādāk. Bet viss notiek tā, kā tam jānotiek.

Protams pēc šīs grāmatas motīviem ir uzņemta lieliska filma. Bet, tajā ir parādīta tikai galvenā vadlīnija, bet, tieši grāmatā atrodamie sīkumi ir tas, kas kutina lasītāja sajūtas un liek šo grāmatu iemīlēt. Skanīgie dialogi, muļķīgās situācijas un ikdienīšķie sīkumi, to visu ļoti skaisti vārdos ietver rakstniece. Un, ļoti prasmīgi tulkojot mums ir pasniegusi Ina Strautniece. (mīļš paldies)

Grāmatu Gilberta ir sadalījusi trīs daļās. Katra daļa sastāv no trīsdesmit sešām nodaļām. Kāpēc tieši šādi ir sadalīta grāmata, to var uzzināt tikai sākot to lasīt. Es at nevaru īsti pateikt, kura no grāmatas daļām man ir vismīļākā, jo tas ir vienlīdz labas un, katra iemāca kaut ko citu. Pēdējo grāmatas daļu izlasīju pavisam nesen, jo nebija sajūtas, ka vēlos un ir laiks šo burvīgo grāmatu tā vienkārši pabeigt atliekot plauktā. Ilgi vilcinājos, bet, tagad es saprotu, ka pareizi vien darīju. Ja būtu lasījusi ātrāk, diez vai man sirdī iekristu skojošs citāts.

“Manas domas atgriezās pie kādreiz lasītā, pie kāda dzenbudistu rakstu fragmenta. Tajā teikts, ka ozols aug divu spēku iespaidā. skaidrs, ka zīle ir visa iesākums, sēkla, kas sevī glabā visus  solījumus un iespējas, kas ieaug kokā. To redz katrs. Bet tikai nedaudzi zina, ka turpat darbojas vēl cits spēks – pats nākotnes koks, kas tik ļoti grib pastāvēt, ka izrauj no zīles stādu un liek tam alkaini tiekties augšup, radot attīstību no aizmetņa uz briedumu. Tātad, saka dzenbūdsti, ozols rada to pašu zīli, no kā ir dzimis.” (416 lpp)

Grāmatā Gilberta stāsta par savas dzīves trim posmiem. Vienu skumju, kurš arī aizsāka viņas ceļu pretī laimei. Otra daļa ir miera perioda daļa, kuras laikā Elizabete uzkrāj spēkus un gatavojas kaut kam, par ko pati nenojauš. Un, trešajā daļā viņa atver savu sirdi tam, kam vajadzēja ienākt viņas dzīvēs. Bet, ceļš un cilvēki, kuri palīdzēja šai drosmīgai sievietei nonākt turp, kurp viņai bija jānokļūst bija lielisks. Lasot trešo daļu var rasties sajūta, ka Elizabetes ceļš nonāk līdz finišam, bet aizvērot grāmatu un piespiežot to pie krūtīm, es sapratu, ka tas viss Elizabetes dzīvē ir tikai mazais starts. Viss pārējais sekos un būs tikpat lielisks, kā sākums, par kuru uzlasījām.

Grāmata man lika smieties skaļā balsī, smaidīt un priecāties. Un saprast, ka viss, kas ar mums notiek, nenotiek bez iemesla. Visam ir savi iemesli. Un, nav jānokar galva, ja ir grūti, ir vienkārši jāapstājās un jāapdomā turpmākais rīcības plāns.

Kam es ieteiktu šo grāmatu. Ikvienai sievietei. Tā manuprāt ir lieliska dāvana mīļotajai, mammai, māsai, sievai, domāju derēs arī mīļakajai! :) Kopumā, šo grāmau vajadzētu izlasīt ikvienai sievietei, jo reti kurai nav sāpējusi sirds mīlēstības dēļ. Šī grāmata parāda, ka arī šīs sāpes ir vajadzīgas un patiesībā ir skaistas, dažbrīd pat skaistākas nekā viss cits. vien pie tā jānonāk.

Saglabāju ļoti daudz citātu. Esmu tajos iemīlējusies un, to pašu varu teikt par šo grāmatu. Noteikti pārlasīšu šo grāmatu arī nākotnē. Varbūt tad, pieķēršos tiem citātiem, kuri šobrīd man nav aktuāli. Meklējiet grāmatu grāmatveikalos, vai arī www.zvaigzne.lv

Mans vērtējums: 5/5

Bilde ņemta ŠEIT!

5 comments on ““Ēd, lūdzies, mīli” by Elizabete Gilberta

 1. Starp citu, šī grāmata iekļauta topā “Grāmatas, kuras visbiežāk netiek izlasītas līdz galam”. Ja nemaldos, tad tas bija kaut kāds UK vai USA bibliotēku veikts pētījums.
  Nesaprotu, kāpēc daudzi nevar šo grāmatu izlasīt līdz galam, jo, manuprāt, Gilberte raksta fantastiski.
  Viens no maniem mīļākajiem vīriešu žurnāliem ir GQ un Gilberte ilgu laiku ir šajā žurnālā strādājusi kā žurnāliste, tāpēc domāju, ka viņas grāmatas tikpat labi der arī vīriešiem. Man ļoti patīk “Saistības”, kas vairāk ir tāds ļoti saistoši uzrakstīts pētījums par laulības institūciju, bet vienlaikus “Saistības” ir arī “Ēd, lūdzies, mīli” turpinājums.

  Par to, ka grāmatas uzmeklē mūs piemērotos brīžos, piekrītu. Un tā tam būs būt. :)

  • Es izlasīju pirmās divas daļas un apstājos, jo atkal mana dzīve notika pārmaiņas. Tam nekāda sakara nav ar Gilbertas talantu. Bet, kad pieķēros grāmati otrreiz, izlasīju pēdējo daļu vienā piegājienā. Man patīk rakstnieces valoda, manuprāt viņa raksta lieliski. Esmu jau iegādājusies grāmatas “Saistības” eGrāmatas versiju, bet, pieķērusies neesmu.
   Starp citu, viņai nesen iznāca trešā grāmata – “The Signature of All Things”, kuru šeit jau kādu laiku tirgo. :)

 2. “Ēd, lūdzies, mīli” pieder īpaša vietiņa manā sirdī (īpaši garīguma meklējumiem Indijā), šī grāmata ir brīnums papīra formātā… :) Tik tikko biju nolēmusi to pārlasīt, Tavs raksts ir vēl lielāks pamudinājums. Paldies!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s