Barselona, stāsti un bildes…

Catalan and Spanish flagKā nu sanāca, kā nē. Neilgi pēc savas dzimšanas dienas, man bija gods apmeklēt vienu no skaistākajām Spānijas pilsētām. Ir cilvēki, kuri Barselonu uzskata par Spānijas galvaspilsētu un, viņi neizsakāmi izjūt vilšanos, kad uzzina, ka  Spānijas galvaspilsēta ir Madride. Es nebiju šo cilvēku starpā, uz Barselonu mani aizveda solījums draudznei, beidzot viņu apciemot. Trīs gadus, kamēr viņa dzīvoja Amsterdamā, es solīju, ka braukšu ciemos, bet tā arī neaizbraucu. Šogad doto solījumu turēju (baidos, ka viņa vēl sazin kur pārvāksies), pietam, mans vīrietis iegādājās biļetes un, mums priekšā bija neaizmirstamas četras dienas Spānijā. Un tātad…

Negulēta nakts, jo divos mums bija jādodas uz autobusu, kas mūs nogādāja līdz Dublinas lidostai. Kā nu iesi gulēt, ja čemodāni nemaz nav sakārtoti? Neiesi taču, mazliet gulēsi autobusā, mazliet lidmašīnā. Vai varbūt negulēsi, galvenais, ka esi ceļā, galvenais, ka kusties. (Uzklikšķini uz bildes, lai to palielinātu)

Ieradamies lidostā. Draudzenei piezvanīt nevarēju, jo man ir Īrijas pieslēgums, dārgi. Nolēmu izmantot bezmaksas wi-fi. Teikšu godīgi, saskumu, jo tas bez maksas ir tikai dots uz 15 min. Lai ka arī būtu, ar draudzeni sazinājos un gaidīju vietā, kur solīju gaidīt. Viņa kavēja, ka allaž. Nekas šo gadu laikā nev mainījies! ;)

Ieradamies lidostā. Draudzenei piezvanīt nevarēju, jo man ir Īrijas pieslēgums, dārgi. Nolēmu izmantot bezmaksas wi-fi. Teikšu godīgi, saskumu, jo tas bez maksas ir tikai dots uz 15 min. Lai ka arī būtu, ar draudzeni sazinājos un gaidīju vietā, kur solīju gaidīt. Viņa kavēja, ka allaž. Nekas šo gadu laikā nev mainījies! ;)

Plānu vēl nebija, īstenībā es noslinkoju un neatradu it neko, ko tiešām vēlos redzēt, tādēļ vijām bez maršruta. Bildē ir redzams Torre Agbar, ko vietējie zaimojoši sauc par "Barselonas locekli", jo diemžēl pēc formas ēka neatgādina olu, kā tas ir Londonā, tādēļ vietējie to sauc par savas pilsētas locekli. Uz doto mirkli šo ēku ir pārpirkusi kāda viesnīca, bet pagaidām tajā atrodas dažādi biroji, lai gan, ne uz ilgu laiku.

Plānu vēl nebija, īstenībā es noslinkoju un neatradu it neko, ko tiešām vēlos redzēt, tādēļ vijām bez maršruta. Bildē ir redzams Torre Agbar, ko vietējie zaimojoši sauc par “Barselonas locekli”, jo diemžēl pēc formas ēka neatgādina olu, kā tas ir Londonā, tādēļ vietējie to sauc par savas pilsētas locekli. Uz doto mirkli šo ēku ir pārpirkusi kāda viesnīca, bet pagaidām tajā atrodas dažādi biroji, lai gan, ne uz ilgu laiku.

Aiznesuši somas pie draudzenes, devāmies cauri parkam uz centra pusi. Skaisti Spāniem tie parki... Starp citu, ļoti daudziem ir suņi, un parks nav pilns ar suņu izkārnījumiem. lai gan suņus visbiežāk sainieki ved tieši turp. Malači viņi, kopj gan savus mīluļus,gan savu pilsētu.

Aiznesuši somas pie draudzenes, devāmies cauri parkam uz centra pusi. Skaisti Spāniem tie parki… Starp citu, ļoti daudziem ir suņi, un parks nav pilns ar suņu izkārnījumiem. lai gan suņus visbiežāk sainieki ved tieši turp. Malači viņi, kopj gan savus mīluļus,gan savu pilsētu.

Es kā putns vien spēju grozīt galvu uz riņķi. Ēkas ir vienreizējas, balkoni bieži pilni ar augiem, skaistums... Draudzene teica, ka ļoti reti paceļ galvu un palūkojas uz ēkām.

Es kā putns vien spēju grozīt galvu uz riņķi. Ēkas ir vienreizējas, balkoni bieži pilni ar augiem, skaistums… Draudzene teica, ka ļoti reti paceļ galvu un palūkojas uz ēkām.

Mandarīni un apelsīni tiešām aug kokos, turpat uz ielas. Apelsīnu nenogaršojām, bet toties mandarīnu gan. Nebija garšīgs, ar biezu mizu un iekšā rūgts, kā mandarīnu sēkliņas... Labāk pirkt veikalā, nospriedām! ;)

Mandarīni un apelsīni tiešām aug kokos, turpat uz ielas. Apelsīnu nenogaršojām, bet toties mandarīnu gan. Nebija garšīgs, ar biezu mizu un iekšā rūgts, kā mandarīnu sēkliņas… Labāk pirkt veikalā, nospriedām! ;)

Centrā uz gājēju ieliņas atrodas seksa muzejs. Iekšā negājām, jo bija žēl 20 Eiro par biļeti (katram), lai gan Merlin Monro aicināt, aicināja... ;)

Centrā uz gājēju ieliņas atrodas seksa muzejs. Iekšā negājām, jo bija žēl 20 Eiro par biļeti (katram), lai gan Merlin Monro aicināt, aicināja… ;)

Pacel acis un paskaties... Mēs pacēlām un ieraudzījām...

Pacel acis un paskaties… Mēs pacēlām un ieraudzījām…

Stāsts par ielu māksliniekiem būs atsevišķi. Bet tikmēr Galileo Galilejs... ;)

Stāsts par ielu māksliniekiem būs atsevišķi. Bet tikmēr Galileo Galilejs… ;)

Pludmalē bija tematiskais smilšu figūru veidošanas konkurs, tematika "Ūdens, uguns, zeme, gaiss".

Pludmalē bija tematiskais smilšu figūru veidošanas konkurs, tematika “Ūdens, uguns, zeme, gaiss”.

Teikšu godīgi, Spāni lielākoties staigāja ziemas jakās, toties iebraucēji šortos un t-kreklos. Tūristi pat peldējās. Nebija auksti, bet nebija arī silti. Lai kā arī būtu, Barselonā tūristu sezona sākās tikai maijā.

Teikšu godīgi, Spāni lielākoties staigāja ziemas jakās, toties iebraucēji šortos un t-kreklos. Tūristi pat peldējās. Nebija auksti, bet nebija arī silti. Lai kā arī būtu, Barselonā tūristu sezona sākās tikai maijā.

Srūklakas vēl nibija ieslēgtas, bet, tas mums nemaz netraucēja uzņemt skaistas bildes. Pēdējā dienā, pirms aizbraukšanas, dažas strūklakas jau bija iedarbinātas. Skaistas tās ir abejādi...

Srūklakas vēl nibija ieslēgtas, bet, tas mums nemaz netraucēja uzņemt skaistas bildes. Pēdējā dienā, pirms aizbraukšanas, dažas strūklakas jau bija iedarbinātas. Skaistas tās ir abejādi…

Spānija ir kontrastu valsts. Arhetektūra ir lieliska, cilvēki smaidīgi un, vārnu vietā parkos no koka uz koku lido papagaiļi.

Spānija ir kontrastu valsts. Arhetektūra ir lieliska, cilvēki smaidīgi un, vārnu vietā parkos no koka uz koku lido papagaiļi.

Barselonai ir sava triumfu arka. Protams, ne tik liela, kā Parīzē, bet tomēr sava.

Barselonai ir sava triumfu arka. Protams, ne tik liela, kā Parīzē, bet tomēr sava.

Šeit, no tālienes, var redzēt Casa Batlló, kas renovēta pēc arhitekta Antoni Gaudí projekta.

Šeit, no tālienes, var redzēt Casa Batlló, kas renovēta pēc arhitekta Antoni Gaudí projekta. Iekšā negājām, jo ieeja atkal bija 20 Eiro. :) Baudījām skaistumu no ārpuses.

Parkā izbraucām arī ar laivām. 9 Eiro, par trīs cilvēkiem. Bija tā vērts, stundu braukāties pa parka dīķi un skatīt dzīvus bruņurupučus, pīles un sildītie saule. Skaisti...

Parkā izbraucām arī ar laivām. 9 Eiro, par trīs cilvēkiem. Bija tā vērts, stundu braukāties pa parka dīķi un skatīt dzīvus bruņurupučus, pīles un sildītie saule. Skaisti…

Bijām arī La Boqueria, ēdienu tirgū, kurš atrodas centrā. Ēdā ar acīm, bet dzērām gan ar muti, augļu sulas. Nogaršojām piecas, sesto mums iedeva par brīvu. Tirgus ir krāšņs. Tur es varētu pavadīt garas stundas, taigājot un skatoties vien...

Bijām arī La Boqueria, ēdienu tirgū, kurš atrodas centrā. Ēdā ar acīm, bet dzērām gan ar muti, augļu sulas. Nogaršojām piecas, sesto mums iedeva par brīvu. Tirgus ir krāšņs. Tur es varētu pavadīt garas stundas, taigājot un skatoties vien…

Klīstot pa gotu kvartālu, uzdūrāmies kadam veikalam. Tā varētu būt tūristu paradīze, varbūt, tā arī bija. Skaistie nieciņi priecēja acis, bet cenas, acīs taisīja skumjas asaras. Šie skaistie pūķu laidēji maksā ap četerdesmit Eiro.

Klīstot pa gotu kvartālu, uzdūrāmies kadam veikalam. Tā varētu būt tūristu paradīze, varbūt, tā arī bija. Skaistie nieciņi priecēja acis, bet cenas, acīs taisīja skumjas asaras. Šie skaistie pūķu laidēji maksā ap četerdesmit Eiro.Esot roku darbs.

Tas pats veikals, tikai šādas degirācijas bija izliktas pie ieejas.

Tas pats veikals, tikai šādas degirācijas bija izliktas pie ieejas.

Pēdējā dienā bijām arī iegriezušies krāmu tirdzinā, ko tik mēs neredzējām...

Pēdējā dienā bijām arī iegriezušies krāmu tirdzinā, ko tik mēs neredzējām…

Tā ir kraikasīte. Sāumā šķiet, ka tas ir ķēiņš ar rociņām un pliku dupsi, bet, kad paceļ ķēiņa seju, lūk, kas atklājās! ;) Īstenībā joprojām nožēloju, ka nepajautāju, cik tas maksā...

Tā ir kraikasīte. Sāumā šķiet, ka tas ir ķēiņš ar rociņām un pliku dupsi, bet, kad paceļ ķēiņa seju, lūk, kas atklājās! ;) Īstenībā joprojām nožēloju, ka nepajautāju, cik tas maksā… Vispār tā ir kraikasīte! ;)

Tibidabo ir kalns pie Barselonas, tā galā ir Sagrat Cor. Skaista vieta, kurā es iemīlējos. Tā manuprāt ir visskaistākā vieta uz planētas un, es noteikti tur atgriezīšos. Lifts maksāja 2 Eiro, un, tad, izmantojot kāpnes, varēja uzkāpt līdz pat Jēzus kājām. No turienes pavērās brīnīšķīgs skats. Un Tu, cilvēks, saproti, ka esi mazs, niecīgs smilšu graudiņš pludmalē

Tibidabo ir kalns pie Barselonas, tā galā ir Sagrat Cor. Skaista vieta, kurā es iemīlējos. Tā manuprāt ir visskaistākā vieta uz planētas un, es noteikti tur atgriezīšos. Lifts maksāja 2 Eiro, un, tad, izmantojot kāpnes, varēja uzkāpt līdz pat Jēzus kājām. No turienes pavērās brīnīšķīgs skats. Un Tu, cilvēks, saproti, ka esi mazs, niecīgs smilšu graudiņš pludmalē.

protams bijām arī pie slavenās Sagrada Familia, iekšā negājām, to pašu nenormālo cenu dēļ - atbraucām baudīt, nevis tērētis un, man šķita neadekvāti maksāt 20 Eiro,par ieeju Dievnamā, kurš nemaz vēl nav pabeigts. Piemēram Parīzes Dievmātes Katedrālē, ieeja bija bez maksas. Lai kā arī būtu "The Basílica i Temple Expiatori de la Sagrada Família" , ceļ kopš 1882 gada, to plāno pabeigt 2026. gadā. Kad pabeigs, tad noeteikti iešu aplūkot arī iekšpusi! ;)

protams bijām arī pie slavenās Sagrada Familia, iekšā negājām, to pašu nenormālo cenu dēļ – atbraucām baudīt, nevis tērētis un, man šķita neadekvāti maksāt 20 Eiro,par ieeju Dievnamā, kurš nemaz vēl nav pabeigts. Piemēram Parīzes Dievmātes Katedrālē, ieeja bija bez maksas. Lai kā arī būtu “The Basílica i Temple Expiatori de la Sagrada Família” , ceļ kopš 1882 gada, to plāno pabeigt 2026. gadā. Kad pabeigs, tad noeteikti iešu aplūkot arī iekšpusi! ;)

Lūk arī neliels ieskats mūsu ceļojumā. Vēl sekos divi stāsti, vienā būs bildes, bet otrā nē… Noteikti Barselonā atgriezīšos un, ne reizi vien…  Ļoti iepatikās šī skaista pilsēta…

Titulbilde ņemta ŠEIT!

5 comments on “Barselona, stāsti un bildes…

    • Es par to pašu saku. Draudzene tieši pirms mūsu atbraukšanas bija ar kādu aizgājusi. Bet tāpat pēc redzētajām atklātnītēm nolēmu,ka nav tā vērts šādu naudu maksāt. Gaudí parkā ieeja ari 20 €, visur tāda cena ar +/- pāris eiro nobīdi.

  1. Piedod, bet visu vēstījumu nelasāmu padara milzīgais gramatikas kļūdu daudzums. Ja jau tas nosaukts par stāstu, tad laikam ar domu, ka to arī lasīs citi?
    Turklāt, Casa Batllo ir nevis renovēta, bet gan celta pēc A. Gaudi projekta, un tā ir milzīga atšķirība.

    • Vispār arī pēc Wikipedia datirm Casa Batllo ir nevis celta,bet tieši renovēta. Jo ir tikai daļa no kopējā ēkas kompleksa. Par kļūdām atvainojos, man ik pa laikam dators pats pārlec rakstot no latviešu valodas uz angļu un,tādēļ Firefox nepalīdz tās atrast.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s