“Mēnesis pie Jūras” by Dace Judina.

300x0_coverTeikšu godīgi, agrāk man bija iebildimu pret Latviešu autoriem. Šķita, ka mūsējie spēj radīt tikai atgremojumus un, nekādu lielo mākslu radīt grāmatas lapaspusēs nespēj. Ziniet, lasot Daces Judinas romānu es savus steriotipus lauzu un, atklāju, ka arī mūsu pašu rakstnieki ir lieliski.

Nezināmu spēku vadīta es iegādājos tieši šo grāmatu. Varbūt uzrunāja noformējums, varbūt tas, ka man pietrūkst pastaigu gar jūru, vai arī abi aspekti kopumā. Lai vai kā, šī grāmata nonāca pie manis. Uzreiz sapratu, ka esmu sākusi no nepareizā gala, jo ir vēl trīs romāni par “Annu Elizabeti Bergu”, šīs grāmatas galveno varoni. Bet, es tomēr nolēmu riskēt, cerot, ka īpaši saistītas grāmatas nebūs, tie tomēr ir detektīvromāni, nevis rakstisks seriāls. Tā arī bija.

Īsti salīdzināt Daci Judinu ar Aleksandru Mariņinu netaisos, jo neesmu lasījusi nevienu pašu Marīņinas darbu. Tik vien, ka skatījusies filmas par izmeklētāju Kamensku.

Lai kā arī būtu, mani jau no paša sākuma pārsteidza autores priekšvārds. To izlasot ierakstūju Twitter sekojošu ziņu – Lasot priekšvārdu Daces Judinas grāmatai “Mēnesis pie Jūras” es jau iemīlēju rakstnieci.TIK perfekti,TIK patiesi,TIK tieši!via

Bet tagad par pašu galveno, pašu grāmatu. Galvenā varone tajā ir Anna Berga. Tā, kā neesmu lasījusi iepriekšējās trīs grāmatas, nojaušu, ka viņa strādā slepenā detektīvu aģenturā, kura maskējās par svētku rīkotāju aģentūru. Vai arī ap viņu vienkārši notiek dīvainas lietas.
Šoreiz Annas palīdzību lūdz viņas studiju biedrene Daina Spožā. Un, Anna tiek ierauta nesaprotāmu notikumu virpulī.

Kaiciemā notiek dīvainas lietas, vietējie mēģina tos savīt ar leģendu, bet kas īsti aiz tā visa stāv vēl ir jāatklāj pašai Annai. Notikumi ir interesanti, tie ir aprakstīti līdz pēdējām sīkumam un, tos savu acu priekšā bez problēmām spēj ieraudzīt lasītājs. Netrūkst zādzību, slepkavību un pat mistikas.

Lasītājs nevar neiemīlēt galveno grāmatas varoni Annu. Viņai ir savs nelokāmais raksturs, sava pieeja lietām un loģika. Grāmata mani aizrāva un, es ik pa laiciņam sevi mierināju, vēl tikai pāris lapas, vēl tikai mazliet. Un galu galā laupīju sev miegam atvēlēto laiku.

Ļoti patīk rakstnieces plūstošā valoda, ir viegli lasīt un, uztvert grāmatu nopietni. Līdz pašam galam nebiju pārliecināta, kurš tad galu galā ir pie visa vainīgs. Es pat nedomāju, ka tieši tā atrisināsies grāmatas sižets. Rakstnieces veikums mani aizrāva, pārsteidza un piesaistīja. Līdz ar to, varu apgalvot, ka esmu iestājusies autores fanu lokā un noteikti tuvākajā laikā izlasīšu arī citas, viņas rakstītās grāmatas. Mani joprojām neliek mierā jautājums, kā tad Anna Berga nonāca pie tā visa, tad nu nākamreiz sākšu ar pirmo grāmatu par viņu – “Tase melnas kafijas“.

Īstenībā iesaku arī citiem iepazīties ar Daces Judinas darbiem, jo mūsējie patiešām spēj labi rakstīt.

Bilde ņemta ŠEIT.

One comment on ““Mēnesis pie Jūras” by Dace Judina.

  1. Arī mani līdz šim pašmāju jaunākās grāmatas kaut kā neuzrunāja, likās, ka neieraus līdz ausu galiņiem. Bet jāsaka paldies savam skopumam, kas parādījās pēc elekteoniskā grāmatu lasītāja iegādes un bailēm pirkt dārgāku pirmo tajā lasāmo grāmatu (ja nu neizdodas to iedabūt vēl svešajā un neiepazītajā rīkā :) ), jo tika iegādāta pirmā grāmata par Annu Elizabeti Bergu… un tai uzreiz sekoja visas pārējā šīs sērijas grāmatas. Aizrāva pat vairāk kā līdz ausu galiņiem!
    Un uzlasot “Mēnesis pie jūras” jau bija skumīgi šķirties no jauniegūtajiem draugiem – Annas, Kārļonkuļa un Pūču mājas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s