“Karstā Ziema” by Kaspars Misiņš

vaaksBiju pārsteigta brīdī, kad Kaspars man ar Twitter palīdzību jautāja – “Vai esi saņēmusi e-pasta vēstuli?”, jo pirms pāris stundām biju dīkusi (turpat iekš Twitter) par to, ka vēlētos šo grāmatu izlasīt. Protams devos skatīties, vai jebkāda vēstule ir. Bija un, es priecīgi pieņēmu piedāvājumu.

Sāku lasīt uzreiz, tiklīdz failu ieliku savā Kindle. Un baudīju. Baudīju ne tikai svešas ceļojuma piezīmes, bet arī brīvību. Grāmata mani ieinteresēja ne tikai tādēļ, ka tas ir stāsts par Indijā piedzīvoto laiku, bet arī tāpēc, ka pati nemaz neprotu braukt ar riteni. Sižets aizskāra dažas no manām sapņu stīgām un,  es ļāvos stāsta vizuālizācijai lasot.

Kaspars, Una un Viesturs devās mazliet neprātīgā braucienā ar riteņiem un, nevis pa mūsu mīļas Latvijas ārēm, bet gan pa Indijas ceļu neceļiem.  To, kā tad īsti viņiem gāja nevar izstāstīt divos vārdos, to labāk ir izlasīt katram pašam. Man ļoti patika pirmie 60% no grāmatas, pārējie šķita nedaudz sasteigti. Bet bija vērts lasīt. Mazliet pietrūka vietu apraksta, banalu teikumu par to kādas izskatījās mājas, cilvēki, kā viņi ģērbās, ko darīja un nedarīja. Bija vietas, kuras man lika pasmidīt, bija vietas, kuru lasīšanas laikā es uzzināju ko jaunu par šo, līdz galam neizprotamo valsti – Indiju.

“Šodien Indijā ir nozīmīga svētku diena – Diwali noslēguma diena.  Tie ir vieni no svarīgākajiem gada svētkiem hinduismā, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, labā uzvaru par ļauno, ticības uzvaru par izmisumu un tā tālāk.” ŠEIT var par šiem svētkiem izlasīt vairāk.

Bija arī vieta, kuru lasīju un pārlasīju, sēdēju un skaļi smējos.

“Nopeldamies, paēdam un pie mums pienāk govs. Neparasta govs. Īpaši uzbāzīga govs. Tā prom neies kamēr nedabūs kaut ko ēdamu. Šķērslis nav arī velosipēdi. Kā redzams, tos var apgāzt un tikt garām. Staigājot uz riņķi un pārmaiņus novēršot uzbāzīgās govs uzmanību, mēs sapakojamies un braucam tālāk.”

Vienīgi radās pārdomas, kāpēc ceļotāji nepalika kādā no ašramiem, kuri Indijā sacelti ik uz katra soļa. Cik bija dzirdēts, tie ceļotājus uzņem,  ja gadījumā tiem nepieciešamas naktsmājas. Bet, varbūt kļūdos, jo Indijā bijusi neesmu, vien dzirdējusi nostāstus.

Grāmata ir laba, bet, tā būtu bijusi labāka, ja vien būtu iekļautiarī Unas un Viestura skatījumi uz notikumiem un stāsts, kāpēc tieši Indija, kāpēc tieši tagad un, kāpēc tieši ar riteņiem. Bet, es esmu vnk mazliet piekasīga, var iztikt tāpat.

Grāmatu iesaku izlasīt tiem, kuri vēlās sevi uz kādu laiku aizraut ar vieglu lasamvielu, iepazīties nedaudz ar Indiju un atbalstīt tautiešus.

Kā var tikt pie grāmatas ir ar lasāms ŠEIT. Bildi dabūju turpat. :)

Atzīme 4 no 5.

5 comments on ““Karstā Ziema” by Kaspars Misiņš

    • ooo, feini. Vakarā, kad būšu atnākusi no darba, pačekošu. Man jau bija vēlme Jūsu un Unas blogus palasīt no paša sākuma, es par Jūsu ceļojumu netīšām uzzināju un, tad jau Jūs braucāt šķiet uz Singapūru.

  1. mani vienmēr uzrunā tāda neprātīga uzdrīkstēšanās darīt kko savādāk nekā ierasts. noteikti, grāmata varētu būt Interesanta :) P.S. joprojām gaidu Tavu adresi savā e-pastā ;)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s