“Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” by Rensoms Rigss

300x0_coverMan patīk grāmatas, kuras ir pilnas ar izdomātām lietām. Šī grāmata jau ilgāku laiku bija manā lasāmo grāmatu sarakstā. Un, tas bija tikai un vienīgi laika jautājums, kad es tikšu pie tās lasīšanas. Šī grāmata man mazliet atgādināja Nārnijas Hroniku grāmtas. Nē, pats stāsts nav līdzīgs, vienkārši gribējas bērnišķīgi ticēt, ka Rensoms šo stāstu ir nevis izdomājis, bet to viņam ir “pačukstējuši” šie brīnumainie bērni. (Stāsta, ka C.S.Lewis savas Nārnijas hronikas ir saņēmis tādos kā sapņos ar turpinājumiem un, viņš esot ticējis, ka tiešām kaut kur pastāv šī Nārnija.)

Ir interesanti lasīt grāmatu, kura ļauj lasītājam atcerēties, ka arī visparastākie cilvēki mēdz būt īpaši. Ar Tevi var notikt brīnišķīgas lietas, vien atliekt ticēt brīnumiem.

No bērnu dienām Džeiks bija klausījies vectēva stāstos par neparastiem bērniem, kurus viņš ir reiz pazinis. Bet, ne visi stāsti bija priecīgi un jauki, daži stāsti bija par briesmoņiem, kuri joprojām biedēja Džeika vecotēvu. Ģimene veco vīru uzskatīja par mazliet jukušu, bet pats Džeiks gribēja ticēt šiem stāstiem. Un viņš noticēja, vien bija jau pār vēlu – vectēvs nebija vairs starp dzīvajiem.

Džeiks nonāk uz salas, kurā bērnibā bija uzturējies viņa vecaistēvs. Vēlēdamies izzināt kā vecaistēvs ir dzīvojis mazs būdams, zēns sastopas ar bērniem, kuriem jau sen vajadzētu būt daudz vecākiem, nekā viņi ir patiesībā. Un, tad arī sākās lielais piedzīvojums.

Zēns iepazīst bērnus un ļoti tiem pieķeras, bet vienlaicīgi neparasto bērnu pasaule puiku biedē. Lēnām Džeiks iepazīst katru no tiem tuvāk un arī izzina, kas pašā direktorē – Mis Peregrīnē ir tik īpašs. Un, pašam negribot viņš tiek iesaistīts neparastos notikumos. Kādos, tas noteikti ir jāizlasa katram pašam.

Rensoms ir uzrakstījis arī turpinājumu (Hollow City) un it kā šogad esot jau gaidām arī trešā grāmata par brīnumaino bērnu piedzīvojumiem. Pats interesantākais šajā visā protams ir fotogrāfijas, kuras ir uzdrukātas tā, lai lasītājs spētu ne tikai iztēloties, bet arī redzēt to, kā visu šo pasauli ir redzējis pats autors. Tim Burton ir uzņēmies arī šo grāmatu ekranizēt, filma iznāks 2016. gadā 4. martā. Tā, ka vēl ir krietni daudz laika, ali šo grāmatu izlasītu.

Kopumā darbs man ļoti patika. Ātri lasās, bet nepatika tas, ka autors pašas beigas ir sasteidzis. Laikam jau plānojot nākamo grāmatas daļu viņš ātri norāva beigas šai grāmatai. Es vēl nezinu, vai man būs velme lasīt otro un trešo grāmtu, jo šo daļu pabeidzot man nemaz neprasijās pēc turpinājuma. Gribējās vairāk atstāt savai izdomu pasaulei.

Lai kā arī būtu, pašu grāmatu es iesaku izlasīt.

Bilde ņemta ŠEIT.

2 comments on ““Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” by Rensoms Rigss

  1. Man arī tās fotogrāfijas piesaistīja visvairāk. Piedod stāstam tādu papildus šizīgu atmosfēru :) Biju domājusi, ka turpinājumus nelasīšu, bet laikam jau būs jāizrauj cauri. Tomēr interesē, ko autors ir izdomājis tālāk un ātri lasās, daudz laika nav jātērē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s