“Laimes projekts” by Grēthena Rūbina

300x0_coverIr tādas grāmatas, kuras rokās nonāk nejauši. Šī bija tieši šāda grāmata. Tā atnāca it kā mazliet par vēlu, bet tai pašā laikā – ļoti laicīgi.
Todien, dienu pirms lidmašīnas un tieši vienu dienu pēc kāzām es netīšām iemaldījos grāatvu veikalā. Bez jebkādas domas kaut ko pirkt es tajā ienācu, pagrizos un, pašā tālakājā stūrī uz mani skatījās viņa, grāmata, par kuru es neko nezinu, bet man to vajag, jo vāks uzrunāja jau no pirmā skata. Un, izlasot īso grāmatas aprakstu uz vāka, es pagriezos uz kases pusi un devos maksāt. Neesmu nožēlojusi šo pirkumu. Bet, tagad par pašu grāmatu.

Grēthena ir preceta sieviete un divu bērnu mamma, no lielākās cilvēces skatupunkta, vajadzētu domāt, ka šai sievietei ir jabūt bezgala laimīgai. Viņa arī ir, tikai jāatcerās, ka laimei parasti nav robežas, līdz ar to, pat laimīgs cilvēks spēj kļūt vēl laimīgāks. Vien jāatrod pareizā pieeja. Un viņa sāka meklēt.

Sāka viņa ar divpadsmit baušļiem un pieaugušā cilvēka noslēpumu, izvirzīja sev mērķus. Galu galā Grēthena iesāka savu projektu aprakstīt blogā, tādejādi iekārtojoties blogeru rindās. Bet, lai pie visa neķertos uzreiz, savus mērķus viān sadalīja mazākos.

Piemērām janvārī Grēthena nolēma – Vairot enerģiju. (Vitalitāte)
Bet, šo mēneša mērķi, viņa nolēma realizēt ar sekojošajiem līdzekļiem:
– Ieg gulēt agrāk
– Vingrot vairāk
– Izsviest, pārvietot, sakārtot.
– Tikt galā ar nepatīkamu darbu
– Rīkoties

Ir interesanti lasīt kāpēc autore izvēlās šādus paņēmienus, kāpēc viņasprāt tieši tā ir iespējams piepildīt viņas mēneša mērķi. Izpildot mēneša mērķi viņa nevis atmet to, bet turpina to arī turpmāk pielietot dzīvē.

Grāmata ir pilna labu domu, citātu un ieteikumu. Un to lasot ir neiespējami nesākt savu laimes projektu. Un, arī es sāku savu. Manuprāt ir interesanti lasīt cita cilvēka sasniegumus un pielietot tos šādā vai citādā veidā savā dzīvē.

“Vēlme mainīties bija bezjēdzīga, ja nevarēju atrast veidu, kā šīs pārmaiņas īstenot.” 306 lpp

“Laime  jābūvē uz sava rakstura pamatiem; man jāapzinās, kas ir tas, kas dara mani patiesi laimīgu, nevis tas, no kā es gribētu ģūt laimi” 307 lpp

“Mēdz teikt – ja tas, ko tu dari, spēj ietekmēt kaut vienu cilvēku, tad ir vērts to darīt.” 299 lpp

Grāmata un Grēthenas pieredze ir ļoti vērtīga. Tā ir pozitīva un aizrauj tik ļoti, ka sāc mainīties jau no pirmajiem grāmatas teikumiem. Protams, kas der vienam, var nederēt citiem. Bet, ja esat dzīves krustceļā, jūtaties laimīgs, bet tai pat laikā jūtat, ka kaut kā Jums trūkst, tad iesaku ņemt un izlasīt šo grāmatu. Un, ne tikai lasīt, bet paralēli arī kaut ko darīt, jo ar gribēšanu vien ir par maz. Iesaku katram pašam izlasīt šo grāmatu un atrast savus domu graudus tajā. Vēl padalīšos ar kādu manuprāt fantastisku citātu.

“Biju pamanījusi, ka daudz cilvēki vārda “apņemšanās” vietā lieto vārdu “mērķis”, un kādu dienu decembrī man ienāca prātā, ka šī atšķirī’ba īstenībā ir nozīmīga. Jūs trāpat mērķī, bet ievērojat apņemšanos. “Noskriet maratonu” ir labs mērķis. Tas ir konkrēts, un panākumi arī ir konkrēti un viegli novērtējami. Turpretī “diedāt no rītiem” un “vingrot vairāk” labāk uzskatīt par apņemšanos. Jūs nevarat vienu rītu pamosties un konstatēt, ka esat sasnieguši šos mērķus. Tas ir kas tāds, ko jāapņemās darīt katru dienu no jauna. Tiekšanās uz mērķi rada izaugsmes atmosfēru, kas svarīga laimei, bet grūti sasniedzams mērķis var likt zaudēt drosmi. Turklāt kas notiek, kad esat sasnieguši mērķi? Piemēram, noskrējuši maratonu. Ko nu –  vai beigt trenēties? Vai arī izvirzīt jaunu mērķi? Ja runājam par apņemšanos, tas ir kas cits. Es katru dienu cenšos izpildīt savas apņemšanās. Dažreiz man tas izdodas, dažreiz ne, bet katras dienas ir kā balta lapa, kas piedāvā jaunu iespēju. Es neceru, ka tikšu galā ar visu, ko esmu apņemusies, tāpēc nezaudēju dūšu, kad mani nodomi paliek nepiepildīti. Un tā notiek.” 307 lpp

Bilde ņemta ŠEIT.

P.S. – Grēthenai izdevās kļūt laimīgākai. Vai tas būs pa spēkam arī Tev?

One comment on ““Laimes projekts” by Grēthena Rūbina

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s