Brida by Paulu Koelju…

1476557_ORIGINAL_1278666815.jpgNeskatoties uz to, ka es maz rakstu blogā (pēdējā laikā), aizkadrā bez darba, mēdzu arī lasīt.
Es melotu, ja teiktu, ka Paulu Koelju nav mans mīļākais autors. Ir! Un tas tā pastāv jau gadiem.

Brida ir jauna Īru meitene, kura meklē iespēju attīstīt savas spējas. Spēks, kas tai piemīt ir bijis kopā ar viņas dvēseli jau sen, inkarnāciju aiz inkarnācijas, tas ir pavadījis meitenes dvēseli. Kaut kur meitene uzzina par Burvi, kurš dzīvo mežā. Un protams viņa dodas turp, lai burvi uzmeklētu. Burvis, nedaudz savtīgu nolūku aicināts uzņemas apmācīt Bridu, bet, diemžēl, meitene izturējusi pārbaudījumu nolemj meklēt citu skolotāju.

Jaunā Bridas skolotāja – Vika, ir Mēness tradīcijas skolotāja, savukārt Burvis Saules tradīcijas skolotājs. Brida izvēlās vieglāko no ceļiem. Bet, neskatoties uz visu, no likteņa ir grūti izvairīties. Galu galā, Brida tiek iesvētīta raganu kārtā. Bet, visa grāmata ir stāsts par ceļu, kuru viņa iet, lai līdz šai iesvētīšanai tiktu.

Kopumā grāmata man ļoti patika, lai gan pašā grāmatas sākumā es nedaudz vīlos, jo šķita, ka autors ir pieļāvis milzīgu kļūdu, diemžēl Īrijā nav nedz čūsku, nedz skorpionu, bet meitene baidās tieši no tiem, pildot pirmo pārbaudījumu. Paldies Dievam, nedaudz tālāk, autors norāda uz meitenes muļķīgām bailēm un piemin Svēto Patriku, kurš leģendās ir izraidījis no salas čūskas.

Kā vienmēr, esmu atradusi milzum daudz citātu un arī lietas, kuras pielietot savā dzīvē. Tagad man interesē, vai Dublinas centrā patiesi ir ezotērisks grāmatu veikaliņš un, vai es kādreiz pati līdz tam nokļūšu.

“Kopš laika gala mīlestība ir palīdzējusi cilvēkiem saprast pasauli.” 22 lpp

“Vai – kas zina – varbūt cilvēki dodas uz priekšu, tāpēc ka neko nenojauš par noslēpumu, kas tos gaida nākamajā brīdī.” 31 lpp

“Nepūlies izskaidrot savas jūtas. Dzīvo ar pilnu krūti un sargā to, ko uzskati par Dieva velti. Ja tev liekas, ka nespēsi izturēt pasauli, kurā dzīvot ir svarīgāk nekā visu salikt pa plauktiņiem, atsakies no maģijas. Tiltu starp redzamo un neredzamo pasauli visvieglāk sagraut mēģinot izskaidrot to, ko jūti. “ 85 lpp

“Drosmīgie baidās, bet rīkojas. Un rīkojas tāpēc, ka tic brīnumiem. Tāpat kā raganas, kas šonakt dejoja ap ugunskuru.” 240 lpp

Mans vērtējums 5 zvaigznītes.

3 comments on “Brida by Paulu Koelju…

  1. Kādu laiku man bija Koelju periods – vislabāk patika Alķīmiķis, tas laikam ir viņa populārākais darbs. Pēc tam apnika, ka grāmatas ir tik līdzīgas viena otrai, ka beigu galā vairs nevar atšķirt vienu no otras. Tiesa, viedas atziņas katrā grāmatā ir pārpārēm.

  2. Maza meitene, mežā, ar nepazīstamu vīrieti, kurš spēlēja skolotāja lomu, kaut arī pats ar visādām burvju dzirām jokojās… Šī grāmata varētu būt tiešām interesanta. :D

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s