Lizijas stāsts…

2016-01-18_17.39.09blogLizija ir divdesmit sešus gadus veca meitene no Amerikas. Viņas stāsts jau vairākus gadus iedvesmo cilvēkus. Viņa ir viena no tiem cilvēkiem, kuru ir terorizējuši (bullying) cilvēki, pat viņu nepazīstot. Lizijai (Lizzue Valesquez) ir rets sindroms, kurš viņai neļauj pieņemties svarā. Viņai nav anoreksija, viņa ir tieva/maziņa, kopš dzimšanas brīža. Cilvēki viņu ir saukājuši visādos vārdos, rakstījuši dažādus rupjus komentārus un centušies visādi citādi ņirgāties, neskatoties uz to, ka neviens no šiem cilvēkiem nemaz nezināja par šo meiteni un viņas problēmām. Ļoti patīk, ka meitene neskatoties uz visu to, ko viņai ir nācis piedzīvot, saglabā pozitīvu domāšanu un turpina virzīties uz savu mērķu izpildi.

Pirmo reizi par Liziju uzzināju no draudzenes. Viņa ik pa laikam sūta man video un rakstus par to, kā ir jādomā pozitīvi. Ka jebkuram mākonim ir zelta maliņa. Nav jau tā, ka esmu baigi negatīva, vai arī visu laiku dīcu par savu dzīvi draugiem. Nebūt nē. Vienkārši viņa mīl dalīties ar labām emocijām un, man savukārt patīk saņemt šādu emociju devu. :)

Pirmā iepazīšanās ar Liziju bija caur TED talks:

Tajā es savukārt uzzināju, ka Lizija ir sarakstījusi grāmatas. Un protams, es tās pasūtīju.

Be Beautiful Be You by Lizzie Valesquez

Tā, kā TED video ar Lizijas piedalīšanos mani ļoti iedvesmoja, man gribējās uzzināt, kas notiks tad, kad izlasīšu viņas grāmatas. Un ziniet, man ļoti patika. Šai jaunajai meitenei ir tik daudz gudru domu iekšā, ka no grāmatas nav iespējams atrauties. Ļoti patīk arī tas, ka autore uzdod jautājumus lasītājiem un, grāmatā ir vieta, lai uz tiem atbildētu. “Be Beautiful Be You” ir meitenes otrā grāmata. Bet, tā kā man nepatīk rakstīt grāmatās, es esmu savas atbildes rakstījusi uz piezīmju lapiņām.

“Hold your head up, smile, and believe in yourself. Be your own best positiving example.
Remember, it only takes one person to change your life. Be that person.” (32 lpp)

Kopumā šajā grāmatā ir apkopota tehnika, lai saprastu, kas Tu īsti esi. Paralēli tiek stāstīts, kāpēc ir jāmīl sevi. Kāpēc svarīgi ir būt Tev pašam, nevis tam, ko no Tevis vēlās redzēt citi. Lizija ar savu piemēru parāda, ka būt atšķirīgam nav nemaz tik slikti. Jā, ir biedējoši, bet, vajag uzdrošināties. Šī grāmata palīdz saprast, kas ir Tavas prioritātes, kādas ir Tavas sliktās puses un kā Tu tās spēj pārvērst par labajām, respektīvi likt tam strādāt savā labā.

Šo grāmatu ieteiktu tiem, kas vēl joprojām nav atraduši sevi.

Choosing Happiness by Lizzie Valasquez

Šī ir Lizijas trešā grāmata. Šajā grāmatā Lizija stāsta par to, kāpēc ir svarīgi būt laimīgam. Būt pateicīgam par to, kas Tev jau ir dots. Šajā grāmatā autore daudz runā par terorizēšanu (bullying). Par to, ka tas cilvēkus dara nelaimīgus. Un, kāpēc ir jācenšas to novērst, ja redzam, ka kāds šo vārdu teroru izmanto pret citiem. Daudz tiek runāts par savu vērtību apzināšanos.

“If there’s  something you want to do, you can find a way to do it. Sometimes all it takes is being brave enough to start.” (32 lpp)

Abas grāmatas ir atšķirīgas, neskatoties uz to, ka tēmas varētu šķist līdzīgas. Ja “Be Beautiful Be  You” autore norāda uz to, ka ir sevi jāmīl un jābūt sev. Tad šajā grāmatā tiek vairāk rakstīts un runāts par laimi, par lietām, kuras Tevi, jā, tieši Tevi dara laimīgu. Un to, ka nevajag savā tuvumā turēt lietas un attiecības, kas nedara Tevi laimīgu.

– – –

Kopumā abas grāmatas man ļoti patika. Jo ir viegli lasāmas un nav nekādu pārgudru domu, kuras ir jācenšas pašam saprast un iztulkot. Lizija par visu runā tieši un bez aplinkus. Grāmatām cauri vijās pozitīvas domas un iedvesmojoši citāti. Iesaku šis abas grāmatas izlasīt tad, kad saproti, ka esošā dzīve Tevi neapmierina un ir vēlme kaut ko mainīt, bet Tu nezini, ar ko sākt. :)

Starp citu, brīžos, kad jūtos draņķīgi, es piesēžos pie datora, ieslēdzu augstāk esošo video un iedvesmojos. Šomēnes bija jāatrod savs iedvesmas cilvēks, es to atradu Lizijas personībā. Un jā, jo vairāk skatos TED video ar Liziju, jo vairāk viņa man simpatizē.

Mīliet sevi un savus tuvākos. :)

Ar cieņu, Mēnessmeitēns…

One comment on “Lizijas stāsts…

  1. Interesanta tēma un noteikti tas, ja cilvēks stāsta visu tieši un bez aplinkiem, var patikt kā lasītājam. Pēc būtības šis ir smags un sarežģīts jautājums.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s