“Slimas vasaras epizodes” by Agris Fakingsons

13090394_1691945854400832_937289629_nEh, nepietika ar to, ka man visa grāmatu tirāža bija jāstiepj no izdevniecības uz centru, es vēl apsolīju uzrakstīt atsauksmi. Nu ko, tad sākam… (Agra blogu meklē -> ŠEIT!!!)

Dienā, kad savu eksemplāru biju vienkārši paņēmusi un ielikusi somā, lai varētu palasīt braucot autobusā, es ejot uz pieturu nodomāju… Cik feini, vīrietis par savām sievietēm ir sarakstījis grāmatu… Bet, kad izlasīju visu grāmatu, sapratu – īstenībā nav tas it nemaz glaimojoši. Un, labi vien ir, ka par mani neviens vīrietis nav rakstījis (iespējams meloju), jo veids, kādā daži vīrieši redz savas attiecības ir manuprāt, brīžiem aprobežots…

Grāmata sarakstīta dienasgrāmatas stilā, tā var rakstīt ikviens. No sērijas – es pamodos, iztīrīju zobus, izdzēru kafiju. Par mākslu to grūti nosaukt un, par kvalitatīvu stāstu krājumu arī. Viss ko, īsajos stāstos dara autors ir:
a) dzer alu
b) brauc ar riteni
c) lasa
d) drāž vai arī gandrīz drāž kādu skuķi.

Vienā brīdī sāc saprast, ka visa grāmata ir bezjēdzīgi centieni neaizmirst ikdienas sīkumus. Cilvēkus ar kuriem kopā ir dzerts, ēsts vai vienkārši runāts. Pietam, nepāriet doma, ka ar to visu autors lepojas un lielās.

Izlasot grāmatu, es sapratu, ka autoram nav nekādas cieņas pret savā dzīvē ielaistām sievietēm. Tās visas ir pielīdzināmas viņa kaislei uz alu – izbeidzas viens skārda iesaiņojums, ņemam nākamo. Pietam, šķiet, viņš šīs sievietes padara par emocionāli tukšām būtnēm. Vismaz tā varētu šķist, lasot šo grāmatu.

Grāmatu caurstrāvo arī paša autora dvēseles problēmas, kas tā vien prasa, lai kāds beidzot viņam palīdz. Bet, jāglābj viņam sevi ir no sevis paša, pietam steidzami.

Kopumā, par uzdrīkstēšanos es iedošu vienu zvaigznīti (iekš Goodreads). Grāmata vairāk nav pelnījusi, ja salīdzina ar M.Bulgākova grāmatai “Meistars un Margarita” iedotajām maksimālajām piecām zvaigznītēm, tad piedod Agri, viena ir pat par pusi par daudz. Un, kārtējo reizi es pārliecinājos, ka par seksu es rakstu labāk, pat par izdomātu!

P.S. – Tagad atcerējos, kāpēc Tavus “palagus” nelasīju iekš ORB, jo man nepatīk stāsti no sērijas- aizgāju turp, paņēmu to, iebāzu tur…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s