Aleksandra Vasiļjeva izstāde – “Kāzu tērpi 1860-2010”

10.08.20165110_av7Ir cilvēki, kuri iedvesmo darot savas sirdslietas. Aleksandrs Vasiļjevs manuprāt ir viens no tiem. Uzzinājusi, ka Ventspils pils muzejā ir apskatāma viena no viņa slavenajām izstādēm, es jau sajūsmā rīvēju plaukstiņas un gatavojos lielajām izstādes apmeklējumam. Neesmu viena no tām sievietēm, kura jau bērnībā ir septiņsimt reizes izdomājusi savu lielo dienu. Ja godīgi es nekad par kāzām, kleitām, pušķiem neesmu domājusi vai sajūsminājusies. Bet, apskatīt izstādi gribējās un es to izdarīju.

Iesākumam: Par izstādi zināju tieši tik, cik rakstīts “ŠEIT“. Par pašu izstādes autoru A.Vasiljevu runāt var gari un plaši. Viņu var pelt, viņu var mīlēt, teikšu godīgi, viņš nevienu cilvēku vēl nav atstājis vienaldzīgu. Krievijas un Francijas modes vēsturnieks, grāmatu autors, televīzijas raidījumu vadītājs, kolekcionārs. Šim cilvēkam var pievienot tik daudz, dažādu birku.

Kopumā izstāde nav liela, jo kāzu tērpu mode ir ļoti atšķirīga un protams uz to var skatīties no dažādiem rakursiem. A.Vasiljevs vienmēr pārsteidz ar savu vienkāršību, gaumi un īpašo redzējumu. Brīžiem bija tik liels “Wow!!!” un sajūsminātie dvēseles spiedzieni, par ģenialitāti, par īpašu gaisotnes veidošanu ar pašsaprotamām lietām, kuras ikdienas dzīvē nepiešķiram nozīmi. Gāju prom ar smaidu un pārdomām – “Vajag censties saskatīt skaisto sīkumos!” Un, kopš tās dienas, es cenšos šai domai sekot.

Zemāk būs redzamas dažas bildes no izstādes redzētā, runāt var gari un plaši, bet manuprāt vērtīgāk ir visu apskatīt savām acīm. Izstāde būs vēl apskatāma līdz 15. septembrim. Vēl viens iemesls apmeklēt Ventspili tieši tagad! :)

 

P.S.- Pēdējas divas kleitas, pa kreiso (Eiropa) 1869 g. un pa labi (ASV) 1860 g., kas bija visvecākais izstādes eksponāts.

Bildes by me.

P.S.2 – Lai gan augstāk minēju, ka nebiju domājusi par kāzām, tomēr izstādē es atradu perfektu kleitu sev. Kad nosūtīju tuvākajām draudzenēm tās bildi bez komentāriem, viņas abas pateica – Tā ir 100 % radīta Tev. Tās kleitas bilde nav pievienota. :)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s