Juris Rubenis – “Sievietes un vīrieša iniciācija. Tradīcija un mūsdienas.”

bd25-e1300634227193-415x300Man bija tas gods piedalīties Jura Rubeņa vieslekcijā par tēmu – “Sievietes un vīrieša iniciācija. Tradīcija un mūsdienas“. Vieslekcija notika Augstskolas “Turība” telpās. Tiklīdz bija izziņota iespēja būt šajā pasākumā, es atvēru savu dienas plānotāju, ieskatījos darba grafikā un nopriecājos, ka man būs brīvdiena, tieši tad, kad notiks šis pasākums. J.Rubenis pēdējo nedēļu laikā ir visur, žurnālos, avīzēs, grāmatveikalu TOP plauktos, par viņu runā, sačukstas un apbrīno. Protams ir arī skeptiķi, jo īstenībā, ja aplūko jebkuru tēmu, neko jaunu izdomāt nav iespējams.Viss jau reiz kaut kur lasīts, kaut kur dzirdēts, kaut kas atklāts.

Kopumā man ļoti patika šī lekcija, jo atkārtošana ir zināšanu māte, līdz ar to bija interesanti atcerēties dažas, jau sen aizmirstas lietas. Piemēram par to pašu, ka – “Dievs sievieti (Ievu) ir izveidojis no Ādama ribas”, līdz ar to vīrietis cenšas atrast savu sievieti, kas ļaus viņam būt pilnvērtīgam. Aizdomājos par salīdzinājumu, mūsdienās tik ļoti ir attīstīta medicīnas sistēma, bet, neskatoties uz to, veicot transplantācijas, ne vienmēr orgāns tiek pieņemts no organisma puses. Līdz ar to, attiecībās ir līdzīgi, ja tas viss nesanāk, neizdodas, tad vienkārši tā nav Tava riba, vai arī Tu neesi šī cilvēka riba (ja runājām alegorijās).

Ļoti patika doma par to, ka ir nepieciešams sevi izmest no komforta zonas. Un, jā, man gribējās aplaudēt, jo es esmu no tiem retajiem cilvēkiem, kas ir atļāvušies sevi izmest no komforta zonas, sākt visu no sākuma, bez pārliecības par to, kas būs rīt, pēc nedēļas, gada.

Lieki piebilst, ka brīdī, kad J.Rubenis pievērsās daļai par sievietes iniciāciju, zālē visas sievietes kā viena saausījās un bija jūtama tāda kā spriedze. Tajā brīdī atskārtu, cik daudzas no klātesošajām sievietēm joprojām nav atradušas sevi. Protams arī man ir mūžīgie sevis meklējumi, bet tas ir mazliet savādāk. Daudzas no klātesošām sievietēm jau bija krietni vecākas par mani, līdz ar to šķita savādi, ka neskatoties uz to, ka viņām blakus sēdēja vīri un jau pieauguši bērni, viņas vēl nav atradušas sevi, sapratušas savu būtību.

Protams ikvienā tekstā katrs uztver kaut ko citu, līdz ar to varbūt es visu mazliet savādāk uztvēru, vai sapratu, bet… Kopumā šādas vieslekcijas ļoti labi palīdz apstāties un palūkoties uz sevi no malas, jo informācija ir viena, bet, pielietot to dzīvē un zināt ir divas dažādas lietas.

Visu atstāstīt nav iespējams un protams šobrīd es īsti daļu nemaz neatceros, bet, viss noteikti ir kaut kur zemapziņā, līdz ar to, nepieciešamā brīdī šī informācija nāks atpakaļ un būs pareizi pielietota. Vismaz es naivi uz to ceru.

Šobrīd ir iznākusi arī jaunā Jura Rubeņa grāmata – “Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss.”. Es noteikti to kaut kad izlasīšu, vienkārši intereses vadīta. Bet, šodien no vieslekcijas iznāca daudzas sievietes, kuras šīs grāmatas apskaujot izgāja ielās…

 

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s