Pieaugšana by Kellija Viljamsa Brauna

pieaugsanaŠo grāmatu biju iegādājusies jau sen, bet tās lasīšanu biju atlikusi uz “kaut kad, kad būs laiks”. Šķiet, ka laiks tai pienāca tieši tad, kad man bija nepieciešams sakarīgs padoms dzīvē. Parasti mums ir nepieciešams nevis reāls padoms, bet gan apstiprinājums mūsu domām, plānotajai rīcībai vai izvēlei, kuru plānojam pieņem.

Autore nav izdomājusi divriteni no jauna. Viss grāmatā iekļautais ir zināms ikvienam, kurš izmanto savas smadzenes domāšanai un spriešanai. Pēc grāmatas izlasīšanas neviens nekļūs par pieaugušu cilvēku, no lasīšanas vien. Bet, autore ļoti interesanti apraksta ikdienas situācijas un dzīves nianses, ar kurām sastopas ikviens, kurš sāk patstāvīgu, neatkarīgu dzīvi. Kā arī atgādina, kā noteiktās dzīves situācijās uzvedās pieauguši cilvēki.

Grāmatā ir iespējams atrast padomus sekojošiem tematiem: mājvietas meklēšana; soļi pretī panākumiem; darba meklējumi; nauda; draugi un kaimiņi; rūpes par savām mantām; grūti brīži; ģimene u.c.

Paralēli lasot vērtīgos padomus, kurus īstenībā es visu šo laiku biju zinājusi, bet kaut kā nebiju ieviesusi savā dzīvē, es sāku maziem soļiem mainīt tās dzīves sfērās, kuras bija nepieciešamas pārmaiņas jau sen. Pastāstīšu par dažiem no tiem.

Uzdrošināšanās: Es ik pa laikam tagad daru tās lietas, kuras nekad nebūtu uzdrošinājusies. Piemēram – pamēģināju iesniegt savu kandidatūru uz kādu ļoti interesantu amatu. Man bija interesanti iziet divas atlases kārtas un redzēt kā strādā uzņēmums, kurš nodarbojas ar personāla atlasi. Galvenais plus šajā visā, ka ieguvu papildu kontaktinformāciju, kas kādreiz, nākotnē varētu noderēt. Kā arī pieredzi, jo nācās rakstīt no jauna CV un motivācijas vēstuli. Starp citu, līdzīgi esmu darījusi arī savā esošajā darba vietā! Pagājušogad, iesūtīju savu kandidatūru vienam iekšējām konkursam. Bija interesanti un man ir prieks, ka es uzdrošinājos, uzdrošinos un noteikti uzdrošināšos arī turpmāk.

Budžeta plānošana: Sakarā ar to, ka esmu AS “Swedbank” kliente, bet šī banka piedāvā klientiem ērtu budžeta plānošanas sadaļu, es uzdrošinājos un pieteicos to izmantot. Šobrīd varu teikt, tā ir ļoti ērta padarīšana, pārredzami ir visi tēriņi. Automātiski pirkumi un maksājumi tiek ieskaitīti noteiktā sadaļā un nav vairs jāmokās ar Exel dokumentu, cenšoties iegrāmatot savus tēriņus. Ērti un galvenais, es ļoti labi redzu, kur tērēju savu naudu.

Krājkonts: Jebkurš pieaudzis cilvēks cenšas nodrošināt kaut kādā mērā savu nākotni. Ja līdz šim biju vienkārši glabājusi un atlikusi naudu ieliekot to vecajā makā, tad šobrīd es veiksmīgi izmantoju bankas piedāvāto krājkontu. Pietam, ja no vecā maka ir iespējams “izvilkt” iegribai domāto naudas summu, tad no krājkonta “izvilkt” naudu tik viegli nemaz nav. Līdz ar to, krājkonts ir lietderīga iespēja sevi ierobežot ar ļaušanos mirkļa vājumam.

Varētu minēt vēl dažus piemērus, bet negribu. :)

Kopumā grāmata ir ļoti vērtīga tajā ziņā, ka pēc Kellijas padomu izlasīšanas, Tu aizdomājies, ka ir nepieciešams arī kaut ko iesākt savā dzīvē, ieviest noteiktas pārmaiņas. Protams daži padomi mūsu platuma grādiem ir neatbilstoši, bet ikviens spriest spējīgs cilvēks var novilkt dažas paralēles un kaut kādā ziņā ieviest pārmaiņas tajā, kas ir viņam apkārt.

Nenožēloju nevienu pašu minūti, kuru pavadīju lasot šo grāmatu. Grāmatu ieteiktu izlasīt tiem, kas domā, ka nav gana pieaudzis un ir mazliet apjucis savā dzīvē. Vienīgi, daži padomi ir domāti tikai un vienīgi meitenēm. :)

Pēc kāda laika noteikti šo grāmatu vēlēšos pārlasīt.

Bilde by me!

2 comments on “Pieaugšana by Kellija Viljamsa Brauna

  1. Diemžēl,nē. Man nav īpaši daudz laika lasīt savam priekam. Vairāk šobrīd lasu skolai,tikai tās grāmatas,kuras lasu interesē šauram cilvēku lokam… Līdz ar to, īpašas recenzijas neprasa… ;)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s