Pārpratums lidostā…

woman_in_a_black_coat_10_loPastāstīšu par atgadījumu no manas dzīves. Sāksim ar to, ka esmu diezgan melnīgsnēja. Es krāsoju melnus matus, man ir tumšas uzacis un vēl es vienmēr sev ar laineri izteiksmīgas līnijas. Man patīk melnas kleitas un zeķubikses 80 den. Kā arī melnas somas un man ir mūžvecs melns rokas bagāžai paredzēts čemodāns un vēl, es mēteļa apkaklīti vienmēr stīvēju uz augšu.

Apmēram esmu pastāstījusi par to, kā izskatos (ja ir daži, kas to nezin), tad nu ir pienācis laiks stāstam.  Ryanair lidmašīna ielido Dublinas lidostā, kāds vīrietis laipni noceļ manu smago rokas bagāžas čemodānu. Es ierasti, ātri tieku ārā no lidmašīnas un dodos uz termināla pusi. Viss ir kā vienmēr. Cilvēki kā skudras, kas dodas apjūkot kur nu kurais, bremzējot citus un cenšoties paralēli savākt savas nesen pamodušās atvasītes. Un es, kas zin, ka viņu gaida ceļš jautrā kompānijā līdz paredzētai dzīvesvietai.

Ieskrienu labierīcībās, bet pirms izejas uzkrāsoju spilgti sarkanas lūpas. Vienkārši tāpat, sev. Apsteigusi visu to pusapjukušo bariņu, kas ir izvēlies no lidmašīnas, es ātri turot rokā smago čemodānu raušos uz eskalatora, tieku, ātri dodos augšā, cik nu ātri ir iespējams, ja Tev priekšā ir mazliet lēnīga tautas masa. Tiekam augšā, es atkal apsteidzot visus, kurus vien iespējams ielienu ātri rindā, kuru čūskveidā ir salikuši lidostas darbinieki. Paralēli cenšoties iedabūt telefonā pareizo telefona kartiņu.

Kaut kad pa vidu tam visam beidzot esmu iestājusies rindā uz pases pārbaudi. Izņemu no somas pasi un gaidu. Pienāk mana kārta. Nolieku pasi un skatos uz muitnieku, kā ierasts, bez uztraukuma. Es, sarkani krāsotām lūpām, melniem matiem, tumšām uzacīm, saceltu melna mēteļa apkaklīti, melnā kleitā, zeķubiksēs un melnās kurpēs, ar melnu somu un čemodānu.

Muitnieks piesauc vēl vienu kolēģi. Tagad viņi abi periodiski skatās uz mani, uz manu pases bildi, atkal uz mani, tad atkal uz pasi. Saskatās. Mani tas viss biedē, jo pirmo reizi tik ilgi. Joprojām skatieni peld starp mani un manu pasi. Es jautāju – “Is there any problem?”, viņi saskatās. Joprojām pēta pasi. Tad viens jautā – “Your nationality?”

Es – “Latvian!”
Viņš – “Where are You flying from?”
Es – “From Latvia!”
Viņš – “The capital city of Latvia?”
Es – “Riga!”
Viņš – “Where is located airport in Latvia?”
Es – “In Riga!”

Atkal slīdošie skatieni, es savukārt tur atrodos pārāk ilgi. Nesaprotu, kas par problēmu, esmu lidojusi neskaitāmas reizes un ļoti bieži netika pat mana pase atvērta.

Es – “Can You tell me is there any problem?”

Abi saskatās. 1.. … 5.. 6.. 7.. … 10 sekundes. Pēkšņi muitnieks, kas tur manu pasi to aizver un pastiep man pretī un saka – “Have a nice time in Ireland!”.

Vien vēlāk es sapratu, ka šķiet biju noturēta par islamticīgo, jo tieši pirms pāris dienām bija kārtējais terorakts.  Un tas ir tik rasistiski, stereotipiski un nepareizi, ka man vienkārši vairs nav ko teikt…

Bilde ņemta ŠEIT.

13 comments on “Pārpratums lidostā…

 1. Pēc maniem subjektīvajiem novērojumiem biežāk megarūpīgi izkrata (jā, izkrata, nevis tikai uzmet kaulainu aci pie pasu kontroles) baltos vīriešus. Arī tas ir rasistiski, stereotipiski un nepareizi. Bet ko es tur varu darīt? Tāda jau ir mūsdienu tendence, visādas minoritātes ir svētās govis, kamēr baltais vīrietis – nu, jo ātrāk izzudīs no zemeslodes virsas, jo labāk.

  Starp citu, arī man ir tādi paši jautājumi uzdoti un, lai arī neesmu blonds, visvairāk tomēr izskatos pēc latvieša. Un lidoju es diezgan reti.

  • Īstenibā, es lidoju bieži. Pirms biju nokrāsojusi melnus matus mani neaiztika. Bieži vien pat neieskatijās pasē.
   Par vīriešiem neesmu informēta,man draugi ļoti ātri tiek cauri lidostās. Esmu ievērojusi,ka tieši aziātus un islamticīgos aiztiek un pārbauda. Ielidojot Lindonā mūs sadalija 3 rindās, briti vienā, eiropieši otrā un ne EU trešā. Pirmajiem nepārbaudija pases,viņi vnk izgāja cauri. Mūsu pases pārbaudija,bet visus me EU aizveda uz somu skenēšanu.

 2. Smieklīgākais tas, ka teroristi, visu šo zinot, izskatās ļoti eiropiski un nekad neies veikt teroraktu Eiropā, uzvelkot paradžu vai ar vīriešu galvas lakatu aptītu ap galvu. Tieši otrādi, pret tiem, kas ir ģērbužies, izceļot savas nacionālās īpatnības, man ir mazākas aizdomas. Iespējams mums arī tautas tērpos jābraukā uz UK vai IR? :D

  • Nu vienīgais, mūsu tautas tērpi ir gaišā krāsā,tad nepiekasītos tik ļoti.. ;) Pastalas gan viņi diez vai saprastu ;)
   Man šķiet,ka stereotipi visu drošības sistēmu nogalina. Jo,piemēram lielākā daļa teroristu ir ar vietējām pilsonībām. Paskatoties uz Francijas un Beļģijas pieredzi. Vai atceroties Breiviku…

   • Pastalām ir viens bonuss, nerada aizdomas, ka tajās paslēptas narkotikas. Starp citu narkotiku kontrabanda rada daudz lielākus postījumus sabiedrībai, nekā terorakti un par to iemesliem pilnībā piekrītu, teroraktu iemesli bieži ir sociālo problēmu izpausme.

 3. Sasmējos! Atzisti, ir tak komiski. Kaut neesmu mella, arī mani Īrijā pētija ilgi un uzdeva kaudzi jautājumus, arī tādus kā- cik ilgi paliksi Īrijā, kādi plāni utt.un tad nebija nedz kas tāds ārkārtējs noticies.

 4. Sasmējos! Atzisti, ir tak komiski. Kaut neesmu mella, arī mani Īrijā pētija ilgi un uzdeva kaudzi jautājumus, arī tādus kā- cik ilgi paliksi Īrijā, kādi plāni utt.un tad nebija nedz kas tāds ārkārtējs noticies. Un man godīgi sakot sajūta, lai labāk kārtīgi nopēta, vismaz drošāk, ka notiek kontrolē. Dzīvojam trakā pasaulē.

 5. Viduslaikos, ja kāds tika turēts aizdomās par kaut ko ķecerīgu, tas tika saukts par burvi, vai raganu. Tagad meinstrīmam pakļautie saka “rasists”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s