Filma – Idiokrātija (Idiocracy (2006))…

idiocracy-posterJums taču arī mēdz gadīties, ka visa informācija, kura atnāk vienā laikā ir līdzvērtīga pēc satura un tādejādi dod iesēju no vairākiem skatu punktiem paraudzīties uz tajā brīdī, interesējošo lietu!? Šobrīd lasu vienu no OSHO grāmatām ->” Vispirms esi, pēc tam Tu vari veidot attiecības ” un paralēli kaut kā ienāk interesanta informācija, kas ir par to pašu tēmu, kas šobrīd ir manā galvā. Par to, kur iet šī pasaule un vai vispār tā kaut kur iet. Kā arī dažkārt aizdomājos par iespēju, ka notiek nevis sabiedrības progress, bet gan regress. Par grāmatu runājot, būs gan tās apskats, gan dažu domu iztirzājums. Respektīvi, ja Jums būs vēlme, šeit būs ko palasīt. Bet, tagad par filmu.

Esmu vairākkārtīgi atgādinājusi un citiem iemācījusi vienu gudru domu, kuru reiz Fotoblog bloga lapās izteica AliseKoKo –“Cilvēki ir ceļa zīmes mūsu dzīves ceļā”. Es tam piekrītu un īstenībā esmu pateicīga visiem cilvēkiem, kurus esmu sastapusi, pat katrs puns un pārsistais celis ir/bija tā vērts, jo bez tā visa es nebūtu es.

Tātad, šo filmu man ieteica mana Ekoloģijas tiesību skolotāja, brīdī, kad kārtējo reizi klasē izrunātā tēma novirzījās uz kopējo diskusiju. Paldies, viņai par to.

Man vienmēr ir šķitis, ka visi cilvēki, kurus es pazīstu ir izglītoti un pārstāv to nerakstīto/neformālo inteliģenci. Protams es sapratu, ka esmu kļūdījusies, kad paskatījos daļu no tā, ko sejasgrāmatas iekšienē viņi dara (par to būs atsevišķs ieraksts).

Protams pati filma nav nemaz tik sensacionāla. Tā norāda uz lietām, kuras normālam, skaidri domājošam cilvēkam ir saprotamas. Kā arī pati filma nu it nemaz nav mākslas darbs un dižu, paliekošu vērtību sevī nenes. Bet, kopējā ideja par to, ka sabiedrība degradējās ir skaidri norādīta un tieši, bez aplinkiem tiek parādītas iespējamās sekas.

Šobrīd ir jau vērojams, ka inteliģenti cilvēki atsakās veidot ģimenes, dzemdēt bērnus, jo atliek to uz kaut kad, nekad nerealizētas nākotnes rēķina. Laiks iet un to visu, ko viņi ir iemācījušies un sasnieguši viņi nenodod tālāk, nākamajai paaudzei. Jo ir pārāk aizņemti un vispār šīs nākamas paaudzes nav.

Savukārt cilvēki, kuru IQ līmenis ir zems, seko dzīvnieciskiem instinktiem un vairojas. Pietam, katra nākamā paudze paliek aizvien vairāk degradētāka, nekā iepriekšējā. Skumji, bet fakts. Pietam tik ļoti neapstrīdams, ka man uzmetas zosāda.

Filmas veidotājiem nācās kaut kā saglabāt arī sižetu, līdz ar to, filma aizved līdz laimīgām beigām. Un, ko es ar visu šo īsti gribēju teikt…

Pat, ja izvēlaties nākotni bez nākamajām paaudzēm, jo dzīvnieciskie instinkti Jūsos nekvēlo, tad centieties aiz sevis vismaz neatstāt mēslu kaudzi. Atstājiet kaut ko vērtīgu. Veidojiet, dariet, ielieciet savu artavu nākotnē. Pat, ja izmainīsiet viena cilvēka dzīvi ar savu domu, attieksmi un zināšanām, tas jau būs neatsvērams fakts tam, ka neesat nodzīvojuši bezjādzīgu dzīvi.

Filmu iesaku skatīties “horizontāli”, jo tā ir veidota mazliet izsmējoši, muļķīgas amerikāņu komēdijas stilā, iespējams, lai lielākai tautas masai tā ir saprotama. Bet, ja paralēli dari kaut ko vērtīgu, tad fonam būs laba. Un ceru, ka ietvērta doma arī Tev liks padomāt par to, ko Tu aiz sevis atstāj.

Varbūt beidzot ir pienācis laiks likt lietā Tevī snaudošo potenciālu un darīt kaut ko labu, nākotnei, atstājot ne tikai polietelēna maisiņus un plastmasas pudeles, bet palīdzot citiem attīstīties, augt un mainīt savu dzīvi!? Nekas šajā pasaulē nemainīsies, ja domāsi – “Gan būs citi, kas izdarīs labāk”, ja Tu vari, tad noteikti dari. Palīdzi pasaulei nedegradēt.

Ar cieņu,
Mēnessmeitēns…

P.S. – Bilde ņemta ŠEIT!

3 comments on “Filma – Idiokrātija (Idiocracy (2006))…

 1. Ļoti depresīvi, patiesībā evolūcija ir izveidojusies tā, ka izdzīvo tiek, kas vislābāk pielāgojās. Priekš kam dzimt cilvēkiem ar skaistiem rokrakstiem, ja 99% visu rakstām ar klaviatūru un daudz parocīgāk ir gari pirksti. Līdz ar to, dzims cilvēki ar gariem pirkstiem un apšaubāmiem rokrakstiem (tas tikai piemēram). Līdz ar to ar katru paaudzi, cilvēce paliek aizvien labāk pielāgojusies faktiskajiem apstākļiem, atstājot pagātnē nevajadzīgas lietas. Pierādījums tam ir fakts, ka cilvēku skaits uz zemes ļoti strauji pieaug. :)

   • Protams, palasot šādus rakstus var rasties sajūta, ka paliekam stulbāki – http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2730791/Are-STUPID-Britons-people-IQ-decline.html

    Bet jāatceras, ka raksti avīzēs tiek veidoti ar noteiktu politisko mērķī, piemēram, sagatavot sabiedrisko domu izglītības reformu veikšanai, vai grozījumiem finansēšanā.

    Tehniskie līdzekļi, kā veikt izpēti mūsdienās ļauj sasniegt daudz lielāku auditoriju un būtiksi palielināt respondentu skaitu, kas ļauj iegūt aizvien precīzākus datus. Savukārt agrāk mērījumi tika veikti vairāk uz sociāli nodrošinātiem sabiedrības locekļiem un lielākoties tikai lielālās pilsētās, kur atradās universitātes, kas arī ļāva uzrādīt labākus rezultātus. Pie tam jāņem vērā, ka attīstoties tehnoloģijām, mūsu zināšanu līmenis par kādu noteiktu sfēru var kristies, toties palielinās kopējā izpratne par lietām. Šīs izmaiņas netiek ņemtas vērā IQ vērtēšanas metodoloģijā, ja tiek veikti pētījumi, lai salīdzinātu kaut ko ilgākā laika periodā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s