Filma – Idiokrātija (Idiocracy (2006))…

idiocracy-posterJums taču arī mēdz gadīties, ka visa informācija, kura atnāk vienā laikā ir līdzvērtīga pēc satura un tādejādi dod iesēju no vairākiem skatu punktiem paraudzīties uz tajā brīdī, interesējošo lietu!? Šobrīd lasu vienu no OSHO grāmatām ->” Vispirms esi, pēc tam Tu vari veidot attiecības ” un paralēli kaut kā ienāk interesanta informācija, kas ir par to pašu tēmu, kas šobrīd ir manā galvā. Par to, kur iet šī pasaule un vai vispār tā kaut kur iet. Kā arī dažkārt aizdomājos par iespēju, ka notiek nevis sabiedrības progress, bet gan regress. Par grāmatu runājot, būs gan tās apskats, gan dažu domu iztirzājums. Respektīvi, ja Jums būs vēlme, šeit būs ko palasīt. Bet, tagad par filmu.

Esmu vairākkārtīgi atgādinājusi un citiem iemācījusi vienu gudru domu, kuru reiz Fotoblog bloga lapās izteica AliseKoKo –“Cilvēki ir ceļa zīmes mūsu dzīves ceļā”. Es tam piekrītu un īstenībā esmu pateicīga visiem cilvēkiem, kurus esmu sastapusi, pat katrs puns un pārsistais celis ir/bija tā vērts, jo bez tā visa es nebūtu es.

Tātad, šo filmu man ieteica mana Ekoloģijas tiesību skolotāja, brīdī, kad kārtējo reizi klasē izrunātā tēma novirzījās uz kopējo diskusiju. Paldies, viņai par to.

Man vienmēr ir šķitis, ka visi cilvēki, kurus es pazīstu ir izglītoti un pārstāv to nerakstīto/neformālo inteliģenci. Protams es sapratu, ka esmu kļūdījusies, kad paskatījos daļu no tā, ko sejasgrāmatas iekšienē viņi dara (par to būs atsevišķs ieraksts).

Protams pati filma nav nemaz tik sensacionāla. Tā norāda uz lietām, kuras normālam, skaidri domājošam cilvēkam ir saprotamas. Kā arī pati filma nu it nemaz nav mākslas darbs un dižu, paliekošu vērtību sevī nenes. Bet, kopējā ideja par to, ka sabiedrība degradējās ir skaidri norādīta un tieši, bez aplinkiem tiek parādītas iespējamās sekas.

Šobrīd ir jau vērojams, ka inteliģenti cilvēki atsakās veidot ģimenes, dzemdēt bērnus, jo atliek to uz kaut kad, nekad nerealizētas nākotnes rēķina. Laiks iet un to visu, ko viņi ir iemācījušies un sasnieguši viņi nenodod tālāk, nākamajai paaudzei. Jo ir pārāk aizņemti un vispār šīs nākamas paaudzes nav.

Savukārt cilvēki, kuru IQ līmenis ir zems, seko dzīvnieciskiem instinktiem un vairojas. Pietam, katra nākamā paudze paliek aizvien vairāk degradētāka, nekā iepriekšējā. Skumji, bet fakts. Pietam tik ļoti neapstrīdams, ka man uzmetas zosāda.

Filmas veidotājiem nācās kaut kā saglabāt arī sižetu, līdz ar to, filma aizved līdz laimīgām beigām. Un, ko es ar visu šo īsti gribēju teikt…

Pat, ja izvēlaties nākotni bez nākamajām paaudzēm, jo dzīvnieciskie instinkti Jūsos nekvēlo, tad centieties aiz sevis vismaz neatstāt mēslu kaudzi. Atstājiet kaut ko vērtīgu. Veidojiet, dariet, ielieciet savu artavu nākotnē. Pat, ja izmainīsiet viena cilvēka dzīvi ar savu domu, attieksmi un zināšanām, tas jau būs neatsvērams fakts tam, ka neesat nodzīvojuši bezjādzīgu dzīvi.

Filmu iesaku skatīties “horizontāli”, jo tā ir veidota mazliet izsmējoši, muļķīgas amerikāņu komēdijas stilā, iespējams, lai lielākai tautas masai tā ir saprotama. Bet, ja paralēli dari kaut ko vērtīgu, tad fonam būs laba. Un ceru, ka ietvērta doma arī Tev liks padomāt par to, ko Tu aiz sevis atstāj.

Varbūt beidzot ir pienācis laiks likt lietā Tevī snaudošo potenciālu un darīt kaut ko labu, nākotnei, atstājot ne tikai polietelēna maisiņus un plastmasas pudeles, bet palīdzot citiem attīstīties, augt un mainīt savu dzīvi!? Nekas šajā pasaulē nemainīsies, ja domāsi – “Gan būs citi, kas izdarīs labāk”, ja Tu vari, tad noteikti dari. Palīdzi pasaulei nedegradēt.

Ar cieņu,
Mēnessmeitēns…

P.S. – Bilde ņemta ŠEIT!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s