Daces Judinas jaunākās grāmatas atvēršanas svētki…

bilde1Teikšu tā, man ir fantastiski draugi! (Čau Agri!!!) :) Jo izrādās ir arī vīrieši, kas ieklausās un atcerās. Visā tajā gada beigu steigā un pēcsvētku skrējienā, kad gribējās nobremzēt, bet īsti nebija spēka, gandrīz biju palaidusi garām vienu jauku un ļoti iepriecinošu gada notikumu. Agris bija tik jauks un FB mani uzaicināja uz pasākumu, kuru rīkoja “Latvijas Mediji”, atvēru uzaicinājumu un gandrīz iespiedzos, jo blakus bija kalendārs un pēc ašas kalkulācijas sapratu, ka es pat varētu šoreiz tikt. Divus iepriekšējos autores grāmatu atvēršanas svētkus darba dēļ bija sanācis palaist garām. Bet šoreiz biju nolēmusi doties, jo visu dzīvē jau nevar palaist garām.

Pēc darba devos uz Dziranu ielu 21, kur mitinās “Latvijas Mediji”, neskatoties uz to, ka bija jau satumsis manu elpu aizrāva jaukais ēku komplekss ar žogu, gāju iekšā smaidot. Uzzinājusi kā tieši nokļūt līdz vietai, kur būs grāmatas atvēršanas svētki, es devos turp. Zinu, ka grāmatu atvēršanas svētkos parasti ir iespējams iegādāties arī grāmatu eksemplārus par īpašu cenu, bet esmu no tiem cilvēkiem, kuriem bieži na skaidras naudas, līdz ar to bija jādodas uz grāmatu veikaliņu, lai iegādātos savu grāmatas eksemplāru, maksājot ar karti. Un īstenībā labi vien ir, jo grāmatu veikals bija tik gaišs un jauks, ka noteikti tur atgriezīšos, lai nolūkotu vēl kādu grāmatu, kuru izdod izdevniecība.

Devos atpakaļ uz pasākuma norises vietu, lai ieņemtu labāko vietu un iegājusi pa durvīm ar acīm sastapos ar pašu rakstnieci, Daci Judinu. Bija interesanti, ka bez vārda runas viena otru pazinām. Sasveicinājāmies un pārmijam pāris vārdus. Bija tā foršā sajūta, ka esmu īstajā vietā, īstajā laikā.

bilde2Pasākums iesakās ļoti jauki, fonā skanēja Artura Nīmaņa mūzika, uz kamīna bija atēlotas pēdējās rakstnieces grāmatas, katrs atnācējs saņēma arī jaunakajā grāmatā iekļautu cepumu recepti. Rakstniece ieņāma savu vietu un sākās pasākums. Tika izklāstīts par rakstnieces iecerām, esošajiem darbiem un citiem projektiem, kuros tiek ņemta dalība. Ļoti patika tā daļa, kad autore nolasija dažas grāmatā iekļautās nodaļa, tādejādi vēl vairāk ieintriģējos savus lasītājus. Tikām sacienāti arī ar pašceptajiem cepumiem, kuru recepti bijām saņēmuši iepriekš (ļoti, ļoti gardi!!!). Tajā brīdī šķita, ka labāk vairs nevar būt, bet varēja gan, jo rakstniece piedāvāja viesiem arī priekšnesumu, kura laikā viņa spēlēja ģitāru un dziedāja. Man ir trīs vājības – grāmatas, ģitāra un kafija. Pati spēlēt uz ģitāras neprotu, bet tas ir mans mazais sapnītis, kuru ceru kādreiz piepildīt, tādēl ļoti priecājos, kad kāds cits spēlē.

Dace Judina ir fantastiska rakstniece, viņa nebaidās lietas saukt īstajos vārdos, raksta tieši, aizraujoši un tieši tik ticami, ka šķiet, grāmatu varoņi ir īsti un ar tiem gribētos iepazīties klātienē. Viņas darbu iemīlēju tad, kad izlasīju vienu grāmatu no grāmatu sērijas “Izmeklē Anna Elizabete”. Tajā pašā naktī, kad izlasīju “Mēnesis pie jūras” iegādājos šīs sērijas pirmo grāmatu, jo tajā brīdī prasījā pēc VĒL! Un tā ir ar katru grāmatu, kuru sarakstījusi Dace. Katrā grāmatā tiek izrunāta arī mums, latviešiem kāda aktuāla tēma, līdz ar to lasītais ir pat ļoti aktuāls un ikvienam liks aizdomāties. Pietam detektīvi no Annas Elizabetes sērijas ir tik aizraujoši, ka noturēs spriedzīti līdz pat pēdējai lapaspusei.

Grāmatas atklāšanas svētkos tika runāts par jaunāko talantīgās rakstnieces grāmatu “Kad klusums kliedz”. Grāmata ir grāmatu sērijas “Latvijas simtgades romāni” trešā grāmata. Klātesošie tika arī informēti, ka šī gada ietvaros tiks izdota arī šīs sērijas ceturtā grāmata. Grāmatā ir iekļauta ļoti jauka un patiesa doma par to, ka mums nepieciešams zināt, kas ir mūsu saknes. Cik svarīgi ir zināt, kas ir bijuši mūsu radinieki un  ko darīt ar to, ja šī informācija galu galā nemaz nav ar pozitīvu novirzi.

Par pašu grāmatu noteikti tuvākajā laikā uzrakstīšu atsauksmi, kad tā tiks līdz galam izlasīta. Ka arī, ja saņemšos izcept cepumus, padalīšos ar recepti blogā.

Iesaku arī Jums doties uz grāmatu atvēršanas svētkiem, jo tādejādi var iepazīt autorus, iegūt autogrāfu un protams mazliet uzzināt par grāmatu. Tie ir fantastiski pasākumi, kuri dod netveramu pozitīvā devu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s