Mihails Labkovskis – Kā iemīlēt sevi un nostiprināt pašvērtējumu

Tieši divas dienas pirms manas 31. dzimšanas dienas Forum Cinemas piedāvāja publisku konsultāciju, kuru vadīja psihologs Mihails Labkovskis. Lieki piebilst, ka biļetes tika pārdotas zibens ātrumā vēl februāra vidū. Par pašu psihologu biju dzirdējusi ļoti labas atsauksmes jau iepriekš no krievu blogeriem, kuriem ikdienā sekoju. Bet, par visu pēc kārtas.

Mihails Labkovskis ir ekstra klases psihologs ar 30 gadu pieredzi un 20 gadus pieredzi konsultāciju sniegšanā radio un televīzijā. Viņa lekcijas, jeb publiskas konsultācijas vienmēr pulcē pilnas zāles. Skatītāju rindās ir ne tikai sievietes, bet arī pa kādam vīrietim. Viņš ir ļoti harizmātisks, tiešs un patīkams. Klausīties viņā var stundām. Krieviski runājošs psihologs ar ebreju saknēm, kurš nešķitīs augstprātīgs pat tad, kad Tev acīs teiks acīmredzamo.

Biļeti biju iegādājusies mirkļa vadīta toreiz, kad Inga Pizāne bija dalījusies ar šīs konsultācijas ziņu, izlasīju anotāciju un sapratu, ka man tur noteikti vajag būt. Jo tā sevis mīlēšana jau kādu laiku klibo, nereti pat uz abām kājām vienlaicīgi.

Dīvainākais bija tas, ka tikai tad, kad atnācu uz šo pasākumu sapratu visas likumsakarības. Lekciju vadīs tas pats vīrietis, par kuru sajūsminās krieviski runājošā blogeru pasaule un, kura grāmata man jau kādas pāris nedēļas atradās uz dīvāna malas, lai tiktu lasīta. Kā arī pēdējās nedēļas ik pa laikam biju klausījusies viņa radio lekciju ierakstus YouTube. Fantastiski. Vēl viena zīme ka esmu pareizā vietā, pareizā laikā.

Lekcijas garums bija divas stundas. Iesākumā psihologs izstāstīja tēmas būtību, kāpēc viņam tas šķiet svarīgi un par ko tieši viņš vēlētos parunāt. Tika sniegti ļoti daudz piemēri no slavenu cilvēku dzīves, kur tika pieminēta sevis nemīlēšana un visas no tā izrietošās sekas (pašnāvības,atkarības utt) .

Vadlīnija visam tam bija sekojoša – Sievietes vienmēr uz sevi skatās ar vīrieša acīm. Jau pirms randiņa sevi norakstot. Viņa var uzvilt visskaistāko kleitu uzkrāsoties un doties uz tikšanos, tikai pirms pašās tikšanās viņa sāks domāt par to, ka varētu viņam nepatikt, graujot savu pašapziņu un kļūstot nepārliecināta. Kas ietekmēs arī šī randiņa iznākumu.

Tas pats sāk notikt arī tad, kad sieviete sāk doties uz sporta zāli, tievē un uzlabo savu fizisko sagatavotību. Sievietei vajag atzinību, pietam neskatoties uz 101 komplimentu, kuru ikdienā saņem, viņai vajag arī kāda noteikta cilvēka atzinību, visbiežāk vīrieša. Brīdī, kad viņš pasaka, ka nekādas izmaiņas nemana vai, ka viņai vēl tāls ceļš ejams, sievietes rokas nolaižas un viņas pašapziņa tiek sasista miljons lauskās. Viņa vairs neredz jēgu treniņiem un sāk žēlot sevi. Iedragājot jau tā trauslo pašapziņu.

Lekcijas laikā tika atbildēts arī uz auditorijas jautājumiem, katrs no tiem nesa savu sāpi. Bet burtiski lielākā daļa bija balstīta uz to, ka sievietes sevi salīdzina ar citām sievietēm. Pietam šajā salīdzināšanas konkursā, kas notiek viņas galvā viņa vienmēr pati arī zaudē. Tas pats ir ar darbu. Jo vairāk mēs salīdzinām sevi ar citiem, jo mazāk mums sāk sagādāt patiku šis darbs, kā arī neizdodas tajā sasniegt savus mērķus.

Tas pats ir ar bailēm darīt to, ko tiešām gribās darīt, bail iesniegt dokumentus vēlamajā augstskolā, jo domā ka Tevi tur nepieņems. Bail iesniegt savu kandidatūru vēlamajā darbā, jo pats savās acīs neuzskati sevi šī amata cienīgs. Bail izgāzties pat necenšoties iekarot savu vietu zem saules, jo pašapziņa ir tieši tik zemāka par zāli, ka vēl viens “NĒ” iedzīs Tevi depresijā.

Cilvēki kuri sevi mīl uzdrošinās.

Pirms lekcijas sēdēju, skatījos uz publiku, kas piepildīja zāli. Un ziniet, lekciju apmeklēja daudz skaistu sieviešu, slaidas, sportiskas, apaļīgas, jaunas, vecas,  dabīgas un mākslīgi veidotas, ģērbtas brendu apģērbā un arī parastā apģērbā. Ikvienu no viņām tik un tā saistīja viens un tas pats, lai arī cik lieliski viņa izskatījās citu acīs, viņa bija nelaimīga un juta, ka sevi nemīl pietiekoši un tieši šeit, lekcijā viņa bez piepūles atradīs to, kas palīdzēs viņai beidzot pamosties no rītiem ar mīlestību pret sevi…

Mīliet sevi! :)

Bilde ņemta ŠEIT!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s