Mazliet #1, par laimi…

be-happyIr pagājusi nedēļa, kopš Spiikiizi koprakstīšanas pasākumā es sarakstīju šo ierakstu. Nebiju publicējusi, jo bija vēlme pārliecināties, ka manas sajūtas nemainīsies. Un ziniet, es joprojām parakstos zem katra sarakstītā vārda. Ameriku es neatklāju, bet domāju, ka ikvienam būs vērtīgi atkārtot to, ko viņš zin. Zin par laimi.

Vai Tu jūties laimīgs? Nu tā pa īstam, no sirds!? Ar visu to, kas Tev ir. Ar tām lietām kuras kā skeleti tiek slēptas Tavā skapī, iedomu vai īstajā, kas atrodas Tavā miteklī.

Vai Tu esi kādreiz aizdomājies, kas Tevi īsti dara laimīgu? Sajūtas, lietas, vietas?

Vai zināji, ka laime nav tāds nebeidzams laimes sajūtas virknējums, tā nav neizsmeļama un nebeidzama. Tā nevar Tevi pavadīt 24/7. Un vai zini kāpēc!? Es centīšos izskaidrot.

Brīžos, kad mēs uz ielas redzam cilvēkus, kas iet savās gaitās, smaida un izskatās laimīgi, mēs nereti nodomājam: “Hmm, šis cilvēks noteikti ir laimīgs, visa viņa dzīve noteikti ir tāds nebeidzamu prieka brīžu piepildīts gājums”.

Nereti šim visam pie reizes ienāk domas, ka mēs gan neesam laimīgi ar lietām, kuras mums ir, darbs nospiež, alga par mazu, kurpes par šauru un vēl tūkstoš un viena lieta, kas katru dara nelaimīgu iezogas mūsu galvās. Šajos brīžos neviens neatceras labo, jo salīdzina. Salīdzina sevi ar to sajūtu, kas redzēta otra sejā. Bet patiesību jau mēs nezinām.

Varbūt šīs cilvēks saņēma vienkāršu īsziņu no kreditora, ka kredīts, kas viņu visus šos gadus bija mocījies beidzot ir nomaksāts un tagad viņam būs iespēja doties ar draugiem uz kafejnīcu, jo nevajadzēs skaitīt pēdējās kapeikas no algas līdz algai.

Vai arī šim cilvēkam paziņoja, ka sarežģītā operācija, kuru veica viņa četrkājainam mīlulim ir noritējusi veiksmīgi un dzīvnieks ir atmodies no anestēzijas.

Mēs nezinām, kas noticis cilvēka dzīvē un pieņemam, vispārinot, ka kopskatā tas cilvēks ir laimīgs. Nezinot un neredzot kā viņš jūtās visu pārējo laiku. Ik viens reizi pa reizei sāk justies nelaimīgs un tas ir normāli.

daa4e506f67eb6e1d304ff0e9e69aff7cbd09d98dbe5ae44295d235697e6be9e

Radiet tādu dzīvi, no kuras ir labi iekšienē, nevis tādu, kas tikai izskatās labi no ārpuses.

Runājot par laimi ir jārunā arī par mīlestību pret sevi. Ļoti bieži laimes sajūta ir atkarīga no mīlestības pret sevi. Ja cilvēks sevi nemīl, viņš 98% gadījumu nav apmierināts ar to, kas ir viņa dzīvē. Ar savu izskatu, draugiem, radiem, lietām, vietām, darbu, godīgi sakot – jebko.

Kāpēc manuprāt šīs lietas ir saistītas? Jo viss tas, kas ir Tavā dzīvē ir, ir Tava un tikai TAVA izvēle!!! Būsim godīgi, ja Tu esi piedzimis kādā no daudz maz attīstītām valstīm, Tev dzīvesvietā ir pieejams ūdens un elektrība, karma jau no pašiem pirmsākumiem nav pret Tevi sazvērējusies. Jo, ja būtu Tu būtu piedzimis kādā neattīstītā valstī un vienīgā doma, kas Tevi katru rītu motivētu būtu -> izdzīvot!

Atceries, ka darba vieta ir Tava izvēle un mūsdienās ir iespējams darbu mainīt, jo Tu neesi vergs un Tev nav jāgaida, līdz darba devējs Tevi kādam pārdos un iespējams, ka tur būs labāki apstākļi. Atceries, Tev ir izvēle, galvenais nebaidīties iziet no savas komforta zonas (kas nereti aprobežojas ar mūžīgo čīkstēšanu).

Mūsdienās ir iespējams arī atrast citus draugus, kad dalīs Tavas intereses un būs pret Tevi jauki.

Viss ir Tavās rokās un sevis mīlēšanu ir jāsāk ar to lietu maiņu, kuras Tevi dara nelaimīgu. Jo kā jau es iepriekš teicu, viss tas, kas ir Tavā dzīvē nav vienkārši sagadīšanās un ir tikai un vienīgi Tava apzinātā izvēle.

Sevis mīlēšana vienmēr sākās ar lietu pieņemšanu un lietu maiņu, kas cilvēku nomāc.

Piemērs no pašas dzīves: Kādu laiku biju īrējusi istabiņu, tādējādi dzīves platību bija nepieciešams dalīt ar citiem cilvēkiem. Un protams mēs visi esam atšķirīgi, katram ir savi ieradumi un garastāvokļa maiņas. Kādā brīdī es sapratu, ka mana dzīvesvieta mani nomāc, mani nomāca šie apstākļi, kurus pati reiz biju izvēlējusies par labu esam. Man sāka riebties atgriezties mājās. Un šī sajūta man ļoti nepatika. Kā Jūs domājat, ko es darīju? Nē, es nemainīju savu attieksmi pret esošo situāciju, es sāku meklēt atsevišķu dzīvesvietu. Es iedomājos kādā dzīvoklī es vēlētos dzīvot un atradu tieši to, ko meklēju, jo piegāju pie šīs lietas apzināti.

Visu var mainīt, vajag tikai gribēt un nebaidīties, jo godīgi sakot, tagad jau esi sliktākajā, iespējamajā pozīcijā, Tu jūties nelaimīgs!!!

Screenshot_20190823_103222_com.instagram.android

Neviens vārds, kas lido Tavā virzienā, nedrīkst mainīt Tavu attieksmi pret sevi

Nereti tas, kas mums dara nelaimīgus ir citu cilvēku radītā nevērtības, jeb mazvērtības sajūta. Vai Tu zini par ko es runāju? Noteikti zini!

Ir lietas, par kurām mēs sevi cienām, ikviens no mums ir kaut ko sasniedzis savā dzīvē, esam labas kolēģes, draugi, iespējams vecāki. Īsi sakot esam labi lomā, kuru spēlējam ikdienā. Un tad pēkšņi nāk kāds un pasaka kaut ko tādu, kas mūs satriec lupatu lēveros.

Nu nesaki, ka tā neesi jūties. Noteikti esi.

Paņemsim banālu piemēru par sievietēm: Sievietei sāk patikt konkrēts vīrietis, viņa nopērk abonementu sporta zālē, sevi moka ar negaršīgu, bet veselīgu smūtiju dzeršanu, noskuj kājas, jo tagad taču ir kura dēļ to darīt. Iztērē 1/4 algas frizierim, kosmētikai un visādām citādām uzpariktēm, kuras agrāk viņas dzīvē neieņēma pat ievērības vērtu vietu. Beidzot iegādājās drēbes, kas izceļ viņas auguma aprises, nevis padara vēl neglītāku un… Un viņa uzzina, ka iekarotais vīrietis īstenībā ir aizņemts, vai arī viņa nav viņa gaumē. Un šajā brīdī viņa ir salauzta, sporta zāli sāk apmeklēt retāk, jūtās slikti un šo sajūtu apēd ar šokolādes, vīna vai citu, neveselīgu našķu palīdzību. Viņas pašapziņa ir uz nulles. Viņa sevi nemīl, viss ir slikti un visi tie komplimenti, kas tika saņemti iepriekš ir sētas kaķim zem astes. Viņa ir sasniegusi savu nulles atskaites punktu. Līdz nākamajam vīrietim, līdz nākamajam kritienam.

Screenshot_20190821_130038_com.instagram.android

Liela nozīmē pieaugot ir to lietu aizmiršana, kuras mums iemācīja citi… Cilvēki, kuri nesaprata ko paši dara…

Tu taču saproti, ka šī dzīve ir vienīgā, kas Tev dota. Neviens no mums nevarēs nospiest “Replay” vai “Back” pogu un izdzīvot to no jauna. Tādēļ ķer kaifu, ķer kaifu no katra dzīves mirkļa. No katra notikuma un pats galvenais no sevis. Ķer kaifu!!!

Nē es nerunāju par aizliegto vielu lietošanu, es runāju par mirkļu baudīšanu tā pa īstam.

Zini taču to nodrāzto teicienu “Neviens Tevi nevar mīlēt, ja Tu pats sevi nemīli”, un īstenībā tā ir taisnība. Nereti cenšamies atrast savu vērtību uz citu cilvēku rēķina, cenšamies un domājam, ka mēs sevi sāksim mīlēt tad, kad mūs kāds iemīlēs. Bet tā nenotiek. Nelaimīgs cilvēks nevar kļūt laimīgs uz otra mīlestības rēķina. Tā vienkārši nenotiek.

Atceries, ka dzīve ir tagad, nevis tad, kad Tu nometīsi 10 kilogramus, kad pelnīsi 1000 eiro uz rokas vai tad, kad satiksi savu sapņu cilvēku. Kaifo no savas dzīves un atrodi tajā laimi šeit un tagad. Pērc lietas, kas Tev patīk, nevis tas, ko spiež sabiedrība vai mode, izmet visu to, kas Tevi neraisa prieku, vienalga vai tās ir lietas vai neveselīgas attiecības.

Ļauj sev apkārt būt tiem cilvēkiem, kas Tevi novērtē, palīdz Tavai attīstībai un ļauj Tev būs pašam sev. Dzer garšīgāko tēju no skaistākās krūzes, lasi grāmatas uzlicis kājas uz dīvāna malas, nopērc ziepju burbuļus un pūt tos stāvot pilsētas centrā. Dari to, kas ļauj Tev būt laimīgam. Negaidi īpašus mirkļus, radi tos pats. Ja vēlies redzēt noteiktu filmu vai teātra izrādi, vai noklausīties koncertu – dodies, negaidi kompāniju, nebaidies baudīt mirkļus viens. Jo vienīgais, ko mums nākās dzīvē nožēlot ir garām palaistās iespējas un mirkļi.

Esi! Kaifo no sevis un savas dzīves!!! Nebaidies būt laimīgs un atceries, ka laime ir atkarīga tikai no Tevis. Nevis no likteņa, karmas vai citiem cilvēkiem!

TheHitch

Dzīve tiek mērīta ne no veikto ieelpu un izelpu daudzuma, bet no to momentu daudzuma, kad no laimes mums aptrūkstas elpa.  (Citāts no filmas “Hitch” 2005)

Bildes ņemtas ŠEIT.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s