“Kas te notiek” by Rvīns Varde

hdrplJa atmiņa mani neviļ, tad autors bija rakstījis un publicējis savus gara darbus arī jau sen mirušajā ORB.lv.* Protams gribējās redzēt ko ir sarakstījis kāds no tā laika autoriem, jo laikam ejot daži blogu autori ir sasnieguši sava hobija atzīšanu par literatūru, izdodot grāmatu vai grāmatas.

Jau iepriekš vēlos atvainoties izdevniecībai un autoram par šo atsauksmi un vēlos norādīt nevajag manas domas uztvert personīgi. Šeit paustā kritika atbilst Latvijas Republikas Satversmes 100. pantā iekļautajām pilsoņa tiesībām.

Teikšu godīgi, lasot “Kas te notiek” es beidzot sapratu, ka grupas “Instrumenti” dziesmu vārdiem ir jēga. Un pat lielāka, nekā tekstam, kas ir satilpināts mazajā autora krājumā.

Protams saprotu, ka arī šādai literatūrai ir jāpastāv, bet nekādas pievienotās vērtības izņemot skaisto grāmatas vāku un noformējumu tai neatradu. Es saprotu, ka vaina ir manī, esmu no tiem cilvēkiem, kas nesaprot melno humoru un visai skeptiski izturas pret dažu izteicienu lietošanas pret savu sekotāju auditoriju, bet punktu visai manai skepsei (Varbūt viss nemaz nav tik slikti, vienkārši grāmata nav manā gaumē) uzlika minētais citāts: “Ziniet, ko, ejiet dirst.” 141. lpp

Lasot īsos stāstus man gribējās būt tai tantei, kas lielākajai daļai grāmatu, kas pieejamas “Rīgas centrālajā bibliotēkā” ir uz maliņām sazīmējusi redaktora labojumus. Jo pietrūkst atkāpes. ATKĀPES! Nu lūdzu!!!

Stāstus ir ļoti grūti lasīt, jo autors lec no vienas tēmas uz citu, stāsta ietvaros. Pietam tēmas pāreja nav atdalīta ar atkāpi. Viss ir sabāzts vienā teksta blāķī.

Saprotu, ka mūsdienu jaunatne tieši tā uztver informāciju (no tēmas uz tēmu) un droši vien arī jaunieši ir grāmatas mērķa auditorija. Tad vidēju lasīt-mīli, kas vēlās grāmatā atrast kaut kādu jēgu, šī grāmata neuzrunās. Nereti lasot vienu stāstu un saprotot, ka ir jau nomainījusies trešā tēma stāsta vidū, es jau aizmirsu stāsta sākumu.

Ceru, ka grāmata atradīs arī savu auditoriju, kas to novērtēs. Kā arī R.Varde beidzot sapratīs ka šeit notiek dzīve un apkārt-notiekošo uztvers jēgpilnāk.

P.S. – Goodreads grāmatai došu divas zvaigznītes, kuras patiesībā pienākas māksliniekam Ernestam Kļaviņam un datorgrafiskā noformējuma autorei Ivetai Paeglei, noformējums tiešām fantastisks. Pēdējos gados apgāda Jānis Roze grāmatas ir ar visskaistākajiem vākiem, kas ļoti priecē gan lasītāju dvēseles, gan grāmatplauktus.

*ORB.lv bija publiska blogu platforma, kas tika uzturēta no TvNet puses. Labākie raksti, kas bija ielikti un izcelti ORB.lv tika reklamēti arī TvNet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s