Pacelt acis…

IMG_20200727_214027 (1)Pacelt acis no zemes un skatīties taisni. Redzēt to, kas Tev ceļā un priekšā.
Pacelt acis no telefona ekrāna un ieraudzīt sarunbiedru.
Pacelt acis un ieraudzīt ziedus, kas sastādīti puķu-kastēs uz ēku logiem.
Pacelt acis un ieraudzīt spogulī sevi.

Dzīve paskrien mums garām, steigā, diena no dienas. Vai esi kādreiz ievērojis, ka tikko bija pirmdiena, bet nu jau piektdiena. Darba diena paskrien, jo kaut kur steidzies, kaut kas iekavēts, nepaspēts, atlikts un nu jau trīs kafijas vai tējas ir tevī un darba laiks cauri. Un jāsteidzas mājās, jāsteidzas ēst, dzert, skatīties, eksistēt un gulēt. Jāsteidzas izgulēties tajās niecīgajās stundās, kuras atvēli ikdienā miegam. Vai gluži pretēji tik, cik miegs steigā atvēl Tev. Vēl nesen Tev bija 10, tad mazliet mazāk nesen 18, un tuč nesen 25, bet tagad trīsdesmit, trīsdesmit pieci, varbūt kādu gadu vairāk, vai mazāk, bet Tu jau saprati… Vēl nesen vasara tikai sākās, bet nu jau augusts pāri pusei, bet Tu neesi nopeldējies, iededzis vai izdarījis to vienīgo lietu, kuru vēlējies izdarīt vasarā. Un tas viss nolaistām acīm, piekaltām pie savu kurpju purngaliem, piekaltām telefonam.

Vai Tu atceries, ko ēdi brokastīs pagājušajā otrdienā? Un kādā krāsā bija apģērbs tavam kolēģim trešdien? Vai atceries kā izskatījās Tava drauga uzacis, kad viņš Tev sparīgi klāstīja par savām nelielajām uzvarām? Vai spēj atcerēties kā Tu juties savās pēdējās dzimšanas dienas rītā?

Statistika saka, ka vidējais vecums Latvijā sievietēm ir 77,7 gadi, bet vīrietim 67,3. Mēs strādājam vidēji 5 dienas nedēļā. Dienā ir 24 stundas, +/- 8 no tām mēs pavadām darbā, 8 mums būtu jāatvēl miegam, bet pārējās 8 mums būtu nepieciešams izmantot lietderīgi. No šīm mums piederošajām 8 stundām mēs vidēji 2 pavadām ceļā uz un no darba, protams ja nav korķi un nav jābrauc liels gabals. Atliek sešas stundas. Vai esi domājis kā Tu tās izmanto?

Un kā Tu notrallini savas brīvdienas?

Pacel acis un ieraugi savu ikdienu. Ieraugi sevi.
Pacel acis un dzīvo!

P.S. – Pirmo reizi piecu gadu laikā paceļot acis, es ieraudzīju kaķi jumta korē, ko šodien paceļot acis ieraudzīji Tu?

Bilde no personiskā arhīva.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s