Nebūt perfektam…

Šobrīd mēs dzīvojam laikā, kad savu uzvaru par pasaules kārtību gūst sociālie tīkli. Ik dienu mēs palīdzam citiem pelnīt naudu ar savu sirsniņu zem viņu bildēm, vai īkšķi augšā pie video. Katrs skatījums tiek ieskaitīts un pārvēršas kādā naudas summā, kas iekrīt kādam ietekmelim kabatā. Un vienalga pašmāju, vai ārzemju. Tu jau it kā neko nezaudē, viena sirsniņa vai īkšķis uz augšu un dzīvo tālāk, nemaz neaizdomājoties, ka īstenībā tērē savu laiku šī cilvēka labad. Tās 20 minūtes kuras velti YouTube video noskatīšanai varēja taču arī savādāk izmantot piemēram aplaistot un parunājoties ar augiem. Vai palasot grāmatu, nu kurai Tu vispār neatrodi laiku savā ikdienā, vai arī varēji šo laiku patērēt saviem mīļajiem, pazvanot tiem, kurus nesatiec, apskaujot mājiniekus un no sirds pajautājot kā viņiem iet un, kas viņu uztrauc. Vai gluži vienkārši paņemt ķemmi un izķemmēt savu mājas mīluli, jo arī viņam vajag veltīt nedaudz laika.

Neviens no mums nav perfekts, ikviens savu laiku šad, tad izmanto nelietderīgi. Šad tad prokrastinē un atliek visu jau tā iekavēto uz kaut kad. Dažkārt šis kaut kad pienāk, citreiz nepienāk. Dzīve rit uz priekšu, it kā sev pārmet, it kā nē, bet nav jau nemaz tik slikti, vai ne!? Pazīstami? Šobrīd nedaudz ieskicēju to, ar ko pati saskaros savā ikdienā.

Šodien bija slinkums kaut ko globāli svarīgu sākt. Negribējās vēl nedz uz veikalu pēc piena doties, nedz izsūknēt grīdas, kur nu vēl lasīt. Tā nu ieslēdzu YouTube un sāku iet cauri ieteiktajiem. Un skat, tik daudz video par iedvesmošanos; par to kā padarīt savu ikdienu perfektu veidojot neskaitāmas ToDo listes; kā sevi motivēt; 10 perfekti motivācijas paņēmieni; 7 paradumi, kas izmainīja manu dzīvi; ja es šīs 10 lietas būtu zinājis ātrāk; un citi tikpat lipīgi nosaukumi video par iespējam izveidot perfektu dzīvi.

Nu labi, iestrēbu malku brokastu kafijas ieņēmu ērtu pozīciju dīvānā, noliku blakus datoru ar ieslēgtu video “10 small changes that will improve your life” , tad noskatījos How to Be More Organized & Productive un How to Organise your Whole Life. Paralēli tam visam uzkrāsojos un apģērbos, kā arī izdzēru atlikušo kafiju.

Izslēdzu datoru, stāvēju pie izlietnes, mazgāju brokastu traukus un domāju – KO ES DARU NEPAREIZI??? Un tad gluži kā Ņūtonam uz galvas uzkritis ābols, manā galvā iedegās spuldzīte un es sapratu, kur ir vaina. Ik dienu es skatos savā Instagram lentē šīs perfektās dzīves, cilvēku lieliskos sasniegumus, tīras mājas, perfekto kārtību pat zeķu atvilktne, kad tai pat laikā man ir maiss ar nesapārotām zeķēm, noputējis fikuss un neliels bardaks grāmatu plauktā. Kā arī atzīšos, izlietnē stāv vēl nenomazgāts rokas blenderis, jo biju sev pirmit pagatavojusi humusu.

Nu lūk. Doma, kas ienāca man prātā ir sekojoša. Šie cilvēki, influenceri, kas cenšas saviem sekotājiem iemācīt būt produktīviem, mainīt viņu paradumus un veidot ToDo listes patiesībā nestrādā. Viņu darbs ir veidot video, fotografēt skaistas bildes un rakstīt iedvesmojošus tekstiņus. Savukārt Es (un arī Tu) strādā algotu darbu un fiziski dodies (nu labi, ne visi 2020-tajā) uz darbu. Darbā pavadi 8 stundas, dažbrīd ir arī kāda virsstunda, tad ceļš uz mājām un vēl jau jāieskrien veikalā pēc kaut kā vakariņām. Mērķus darbam un laiku to izpildei Tev nosaka darba devējs, tā kā dižās ToDo listes Tev jātaisa nav.

Bet parēķinot laiku, kas Tev atvēlēts dienā, pārējā laikā, kas atlicis pēc vakariņām līdz miegam Tu kalnus gāzt fiziski nevari, jo esi pārguris.

Vai Tu esi kādreiz skaitījis cik brīva laika vidēji Tev ir darba dienā? Aptuvenais aprēķins: 24 (diennakts) – 8 (ieteiktais miega periods) – 8 (darba laiks) – 2 (došanās uz un no darba)= 6 h (Un tagad padomā, kā Tu šo laiku izmanto?)

Vēl taču gribās nostaigāt 10000 soļu, pasportot sporta zālē, ieskriet veikalā, satikt savus tuviniekus un draugus, apmeklēt kādu pasākumu, iemācīties jaunu prasmi utt !!!

Es esmu tas cilvēks, kuram plauktā stāv līdz galam neizlasīti žurnāli. Kāpēc? Jo neatliek laika to lasīšanai, es tērēju laiku seriāliem, šiem pašiem, man nemaz nevajadzīgiem video un gaužos, ka laiks skrien.

Zini, nebūt perfektam nemaz nav tik slikti. Tas, ka Tev plauktā ir putekļi, izlietnē stāv nenomazgāti trauki, ceļu uz Nārniju aizšķērsojis skapī valdošais bardaks, bet ledusskapī stāv mērce, kurai jau divus mēnešus beidzies derīguma termiņš – IR NORMĀLI!!!

TU ESI NORMĀLS!!!

Protams Tu arī turpmāk vari skatīties motivējošus video, lasīt motivējošas grāmatas un sev pārmest, ka neesi tāds, kāds vēlies būt. Bet varbūt ir pienācis laiks ieskatīties patiesībai acīs un saprast, ka tā dzīve, kas ir Tev šobrīd – ir Tava, un tā ir lieliska, skaista neskatoties uz tajā valdošajām nepilnībām!?

P.S. – Bilde ņemta ŠEIT!!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s