Rast prieku mākslā… Nr.2

Kopš brīža, kad beidzot tika atvērtas durvis visās iespējamās kultūras vietās (teātri, koncertzāles utt) un darbā bija saņemta prēmija, nauda tika ieguldīta kultūras pasākumu apmeklēšanā. Jo kad tad, ja ne tagad. Ikviens taču zin to sajūtu, kad kaut ko ļoti gribās, neuzdrošinies, bet pēc tam ļoti stipri nožēlo to, ko varēji, bet tomēr neizdarīji. Tāpēc mana izvēle bija naudu nenoēst, bet pārvērst baudā. Baudā, kuru rada teātris, tā radītā atmosfērā un noskaņās.

Izrāde, kas saiet sviestā

Nekad nebiju tik ļoti smējusies izrādes laikā. No sirds. Izrāde izrādē. Tā sākās vēl pirms trešā aicinājuma izskaņas un turpinājās tik dzēlīgi un baudkāri, ka ikviena minūte tika izdzīvota uz pozitīvas nots.
Pati izrāde ir ļoti populāra Londonā, tā tiek spēlēta ar nosaukumu “The Play That Goes Wrong” jau septiņus gadus, teātra trupas “Mischief Theatre” repertuārā. Kā arī jāpiemin, ka to ir iestudējuši/iztulkojuši divdesmit dažādās pasaulēs valodās, lai burvīgo izrādes vēstījumu nodotu aizvien plašākam skatītāju lokam. Aktieru ansamblis arī ir lielisks – Andris Bullis, Gints Anžāns un citi Latvijā novērtēti aktieri, vien izrāde iestudēta ir divos sastāvos, tāpēc nav zināms, kurš konkrēti trāpīsies tad, kad nolemsi doties to baudīt. Tā kā par pašu izrādi nebiju neko lasījusi, tādejādi izvairoties no spoileriem, iesaku arī Tev, vienkārši iegādāties biļeti un doties, doties pretī pozitīvisma lādiņam, smieklu šaltīm un brīnišķīgai pēcgaršai. Tuvākie izrādes datumi ir 14.08., 16.08. un 24.09. Noteikti iesaku aiziet, nenožēlosi. Biļetes skatīt šeit.

Testosterons

Varbūt man tikai šķiet, bet Ģirts Ķesteris ir tāds kā zaļās karotītes simbols, tikai teātrī. Izrādes ar viņa dalību ir aizraujošas, dziļas un brīžiem mazliet nenopietnas, bet tik un tā nezaudē savu kvalitātes marku. Testosterons ir izrāde, kurā nepiedalās neviena sieviešu kārtas aktrise un, ja godīgi, labi ka tā. Kopējā atmosfēra, viegli uztverams vēstījums, vīru runas un viss tā dziļdomīgi, ar sarkasma devu. Vīru sarunās vienmēr ir tāds neizskaidrojams šarms, viss ir tiešs un saprotams. Sižets ir ļoti aizraujošs un tik raiti virzās uz priekšu, ka divas stundas palido, izdzīvojot kādas ģimenes dzīves notikumus. Un šķiet tik aizrautīgi skatītāji nav aplaudējuši nevienā citā izrādē. Mākslinieku ieliktais talants, dzīvēlīgums un atdēve ir neizmērojama. Ja arī Tu esi prātojis par izrādes apmeklējumu, bet atliki, tad ir iespēja ielekt pēdējā vagonā un noskatīties to 29. septembrī, jo kad vēl, ja ne tagad? Aktieru sastāvs ir tieši tik lielisks, iesaku. Biļeti var nopirkt šeit.

Es vienmēr no sirds izbaudu teātra vakarus. Pārtraukumā ir iespēja izaicināt sevi un paspēt gan nopirkt šampanieša glāzi, gan to izdzert. Tad ieņemt vietu. Kādā no izrādēm man tik bieži bija jāceļas un jālaiž kāds ieņemt viņa vietu, ka šķita, esmu izpildījusi dienas normu sportiskām aktivitātēm (šo rakstu ar smaidu). Un pat tā pastaiga mājup, kad ej, savā nodabā smaidi un pārdomā izrādē piedzīvoto. Dzīve ir brīnišķīga un mēs paši tajā varam sev rast prieka mirkļus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s