Rast prieku mākslā… Nr.3

Vai Tu esi apmeklējis visus savas pilsētas muzejus? Vai seko tam, kad tajos mainās izstādes? Vai esi interesējies, vai kāds no muzejiem piedāvā tā apmeklējumu bez maksas? Tik daudz jautājumu, vai ne!? Ikdienas skrējienā ar darba spriedzi, pret ietvi nodurtam acīm un saspringtu nervu sistēmu ir diezgan grūti atslēgties no ikdienas. Muzejs ir viena no tām lietam, kas palīdz atslēgties no ikdienas skrējiena, jo visapkārt ir neierasti priekšmeti, lietas, pietam tur atradīsi tādas lietas, kas atbilst Tavai gaumei. Citas būs pavisam pretējas un iespējams nepatiks. Bet vienaldzīgo nekad nebūs. Pozitīvas emocijas jebkurā gadījumā tiks iegūtas.

Ar draudzeni sēdējām “Crumble Cake” kafejnīcā (Jāņa iela 14, Rīga, LV-1050) un aizrunājāmies par muzejiem. Un tā nu nonācām pasakainā vietā turpat netālu, kas nes nosaukumu – “Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs”. Ja esi minētajā kafejnīca, noteikti pamēģini bumbieru-karameļu kūku, kas pirms pasniegšanas tiek uzsildīta. Bet tagad par pašu muzeju.

Šobrīd Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā skaistu izstādi, kas vēl aplūkojama līdz par 25.09.2022. Tās nosaukums – Vêtements modèles. Modes arhetipi. Apraksts atrodams ŠEIT.

Noteikti iesaku noskatīties arī video, kas tiek atskaņots, iesaku piesēst uz novietotā sola. Tur tiek parādīts kā tiek šūts Skotu kilts, tiek izgatavota trikotāža, kuru izmanto bezpiedurkņu krekliņu izgatavošanai, kā arī interesants video par to, kā tiek pagatavotas espadriļas.

Izstāde ir tiešām aizraujoša, ar skaistām fotogrāfijām, modes lietām un stāstiem.

Otrajā stāvā noteikti iesaku izstaigāt un apskatīt muzeja pastāvīgo kolekciju, tā ir tik neparasta un skaista un ļoti iedvesmojoša. Nolēmu, ka būs tomēr jāķeras pie zīmuļa un otas. Kāpēc ne!?

Trešajā stāvā ir ļoti interesanta izstāde, kur noteikti iesaku noklausīties Artūra Riņķa stāstu par mākslas objektu “Sakta”, kas izvietota viesnīcas “Latvija” fasādē. Un mani ļoti aizrāva videostāsts par burtiem “RĪGA”, kuras cilvēki redz iebraucot galvaspilsētā. Pats mākslinieks – Valdis Celms visu tik interesanti izstāsta, ka nav brīnums, ka šie burti ir kļuvuši par tādu, kā nacionālo simbolu.

Bet pirms pašas ieejas zālē iesaku izmēģināt interaktīvo – trešajā stāvā redzamo izstādes elementu par audumiem. Mazliet pagoroties var it kā aizskart audumu, liekot tam plīvot līdzi Tavām kustībām.

Muzejs tiešām ir fantastisks. Noteikti ir nepieciešams arī piecas minūtes veltīt tā vēstures stāstam, kuru ir iespējams noklausīties trešajā stāvā, pie telpas vidū novietotā stenda. Muzeja vēstures stāstu var noklausīties divatā, katram uzliekot savas austiņas. Tik fantastisks un vērtīgs stāsts, kurš liek ēkas nīšās saskatīt gadsimtu skaistumu.

Bildes no personiskā arhīva. :)

P.S. – Muzeja biļešu cenas nav nemaz tik lielas, lai vismaz reizi mēnesī nevarētu atļauties kādu no tiem apmeklēt. Bet ir pieejamas arī bezmaksas opcijas, ja nu ļoti gribās, bet nevari atļauties, par to var lasīt ŠEIT.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s