Rast prieku mākslā… Nr.4

Man ļoti patīk teātris, tajā ir kaut kas nomierinošs. Kafijas vai tējas pauze pirms izrādes, vai dzirkstoša vīna glāze. Gaļas salāti, vai lašmaizīte, bet varbūt uz kāra zoba kāds kūkas gabaliņš. Sarunas, intīmas, klusas, bet varbūt ne tik klusas un intīmas… Saskatīšanās ar svešiniekiem. Kāds gaida pirmo aicinājumu, lai dzirdētu skaisto Ķestera uzrunu un meklētu savu sēdvietu. Kāds cits jau ieņēmis savu vietu pirms šīs uzrunas un gaida pārējos. Zāles īpatnējā smarža, tāda mājīga un skaisti noformēta skatuve. Ne tik ērti krēsli mazajā zālē vairs, bet Dailes teātra īpašā aura vienmēr sasilda skatītāju dvēseli.

Godīgi sakot, nebiju lasījusi par izrādi it neko. Nepaskatījos ne aktieru sastāvu ne atsauksmes. Gribējās pārsteigumu un, ja godīgi mani tiešām gaidīja patīkams pārsteigums, kas ļāva nedaudz atgriezties pagātnē un atminēties pirms gandrīz septiņiem gadiem piedzīvoto laiku Īrijā.

Izrāde “ĪRU MIROŅGALVA”

Man ļoti patīk komēdijas žanrs teātra izrādēs, bet tieši melnu komēdiju skatīju pirmo reizi. Dailes teātra lapā gan atzīmēts, ka tā ir – ļoti melna komēdija. Ja tā padomā, tad apraksts ir nekļūdīgs. Un, ja vēl pievērš uzmanību tam, ka izrādi no angļu valodas ir tulkojusi tiešo Silvija Brice, varam būt droši, ka tā būs viegli uztverama un saistoša.

Tiem, kas kādu laiku būs savā mūžā dzīvojuši, apsūrst, kas notiek uz skatuves liksies ļoti ļoti pazīstams un tuvs. Es pie sevis ik pa laikam sajūsmā nodomāju – “Ak Dievs, viņi taču tiešām šādi uzvedās un runā”. Joki tik gaumīgi un pieskaņoti visai izrādes noskaņai, ka skatītāju aizraus no pirmajām minūtēm, līdz pat izrādes beigām.

Aktieru sastāvs lielisks, Miks – Lauris Subatnieks , Mārtiņš – Klāvs Kristaps Košins , Tomass – Toms Veličko , Mērija – Indra Briķe .

Īri patiesībā ir ļoti īpatnēja tauta un uzvedība viņiem ir pavisam savādāka ka citām pasaules tautām. Viņu dzīves uztvere un attieksme pret to ir viegla, ironiska un sirsnīga savā vienkāršībā. Par pašas izrādes sižetu ne īpaši gribās stāstīt, jo tad nebūs interesanti to skatīties, bet varu pateikt, ka Mika profesija patiešām pastāv un tas ir saistīts ar to, ka Īrija ir ļoti kalnaina un tajā nav īpaši daudz iespējas veidot kapus. Pietam lielākā daļa salas ir sadalīta privātīpašumos un īri mīlot savu valsti ļoti ne labprāt atvadās no saviem nekustamajiem īpašumiem, kas tiek nodoti no paaudze paaudzē.

Ja vēlaties pavadīt labi laiku, smieties un baudīt teātri, noteikti iesaku apmeklēt šo izrādi. Tā ir jautra, saturīga un laba.

Vairāk par izrādi iespējams izlasīt ŠEIT, turpat ir iespējams atrast tuvāko izrādes datumu un iegādāties biļetes! :)

IZRĀDE “Elpa”

Izrāde, kuras laikā smejos skumu un izjutu miljons dažādu emociju.

Tikai divi aktieri, viena dekorācija un aizrautībā skatītāju sejās. Par mums, par cilvēkiem, par izvēlēm un cilvēcību. Tik jautra izrāde ar bēdīgām beigām. Gribējās celties kājās un sajūsma spiegt – “Bravo”. Bet esam kūtri latvieši, tāpēc uz šādu emociju izladi tomēr nebiju gatava. Un noteikti zālē sēdošie nodomātu, ka esmu traka.

Izrādi spēlē divi aktieru sastāvi, tajā, kuru apmeklēju es, spēlēja Gints Andžāns un Ieva Segliņā.

Izrāde tik emocionāli piepildīta, ka divi aktieri uz skatuves aizpilda visu telpu, skatītāju fantāzijas un atstāj patīkamu pēcgaršu

Pāris, attiecības un no tā izrietošas sekas. Skatoties izrādi, ik pa laikam katrs no skatītājiem ieraudzīs sevi vienā vai otrā lomā. Mēs it kā klausāmies otrā, bet nesadzirdam ko otrs saka un tad sākās nesaprašanās. Skatītāju smiekliem piepildot zāli un nodomājot vienas un tās pašas domas, izrāde uztur skaistu atmosfēru. Izrādes noslēguma posmā gaisā jaušama kopēja, mazliet skumja atmosfēra. Bet kopumā viss ir tik skaisti, saskanīgi un piepildīti, ka iznākot no zāles un gaidot jakas, jūties pozitīvu emociju pilns.

Pateikt, ka man izrāde patika ir nepateikt pilnīgi neko. Tā ir fantastiska, skaista un noskatīšanās vērta. Pietam uz šo izrādi ir iespējams iet kopā ar otrajām pusēm. Lai salīdzinātu savas attiecības un muļķības ar tām, kas ierakstītas izrādes

Vairāk par izrādi iespējams izlasīt ŠEIT, turpat ir iespējams atrast tuvāko izrādes datumu un iegādāties biļetes! :)

Baudiet teātri!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s